banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Hürriyet gazetesine saldırıda yeni gelişme

MEDYA 09.09.2015, 15:43 09.09.2015, 15:49
Hürriyet gazetesine saldırıda yeni gelişme
Hürriyet Gazetesi binasına dün akşam gerçekleştirilen ikinci saldırıya ilişkin 6 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri ve Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucu gözaltına alınan 6 şüphelinin dün gece taş ve sobalarla Gazetenin kapısına kadar gelip camları kıran kişiler arasında olduklarının belirlendiği öğrenildi. Gözaltına alınan 6 kişi sorgularının ardından serbest bırakıldı.

 

Öte yandan Hürriyet Gazetesi’ne yönelik pazar gecesi gerçekleşen saldırıya karışanların belirlenmesi için de polisin çalıştığı öğrenildi. Bağcılar Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarda her iki saldırının kameralara yansıyan görüntülerinin incelendiği, saldırıya karışanların kimliklerinin bu yolla belirlenmesine çalışıldığı belirtildi.

 

6 şüpheli İstanbul Emniyeti’nin dün gece il genelinde yapılan yürüyüş ve eylemler ve sonrasında yaptığıçalışmalarda gözaltına alındı. İstanbul genelinde toplam 93 kişinin gözaltına alındığı çalışmalara ilişkin İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada,Terör olayları ile ilgili olarak il genelinde bir takım yürüyüş ve protesto eylemleri gerçekleştirildiği belirtilerek "Bazı ilçelerimizde parti binaları, basın kuruluşları ile iş yerlerine ızrar meydana gelmiş, olaylar esnasında herhangi bir can kaybı ve ciddi yaralanma olmamıştır" denildi. Valilik "Mala zarar verme" olayları ile ilgili suç işledikleri tespit edilen 93 kişinin adli işlemlerin yapılması için gözaltına alındığını duyurdu.

 

SERBEST BIRAKILDILAR
Hürriyet Gazetesi'ne saldırıya ilişkin sabah saatlerinde gözaltına alınan 6 kişi sorgularının ardından öğle saatlerinde serbest bırakıldı. DHA

CHP'Lİ ADIGÜZEL, AKP'Lİ BOYNUKALIN HAKKINDA SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Hürriyet Gazetesi'ne düzenlenen ilk saldırıda gurubun içinde bulunan AKP İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

CHP'li Adıgüzel'ün suç duyurusunun gerekçesi, AKP'li vekilin gazete binası önünde yaptığı konuşma.

Onursal Adıgüzel müşteki sıfatıyla verdiği tek sayfalık suç duyurusu dilekçesinde, AKP Milletvekili Abdurrahim Boynukalın hakkında "1 Kasım'da yapılacak seçim sonuçlarını tanımama yönünde görüş ifade etmek suretiyle halkı tahrik etmek ve korkuya kapılmasını sağlamak", "Anayasal düzeni devirmeye teşebbüs" suçlarından dava açılmasını talep etti.

Adıgüzel, şüpheli AKP'li vekilin toplum için model oluşturması gerekirken, Gençlik Kolları Başkanlığı sıfatı ile parti üyelerini peşinden sürüklediğini, devletin yönetim şeklini, söylemi ve 'sonuç ne olursa olsun' ifadeleri ile değiştirmeye teşebbüs ettiğini" savundu. 
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P