banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Skandal program: TRT'de Fetullah Gülen güftesi!

ABD destekli 15 Temmuz FETÖ'cü darbe kalkışması öncesi, TRT Diyanet Televizyonunda bir skandala imza atıldı. Seçimlerden 2 gün önce TRT Diyanet'te, güftesi Fethullah Gülen'e ait bir ilahi yayınlandı. Dahası ekrana Gülen'in adı da yazıldı.

MEDYA 14.07.2018, 14:10 14.07.2018, 17:05

TRT Diyanet TV'de büyük bir skandala imza atıldı. ABD destekli 15 Temmuz FETÖ'cü darbe kalkışması öncesi, TRT ekranında terörist başı Fethullah Gülen'in propagandası yapıldı.

Skandal olay seçimlerden 2 gün önce 22 Haziran'da yaşandı. FETÖ'nün elebaşı Fethullah Gülen'in güftesini yaptığı "Bulanlar Hakkı Buldu" adlı ilahisi yayınlandı. Dahası Fethullah Gülen'in adı da ekranda açıkça yer aldı.

Skandalın patlak vermesi üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan konuyla ilgili bir açıklama geldi. 

Açıklamada "2012 yılı arşivlerinde yer alan Ahmet Hatipoğlu ile Tasavvuf Musikisi programının, TRT Diyanet ekranında 22 Haziran 2018 tarihinde yayınlandığı, yayın sırasında bestesi Devlet Musikisi Tasavvuf Müziği Korosu Şefi Ahmet Hatipoğlu'na ait olan bir eserin güftesinde FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in adının geçtiği fark edilmiştir" denildi.

Açıklamada "23 Haziran'da yayından sorumlu personel hakkında idari soruşturma başlatılıp görevine son verildiği, soruşturmanın ise sürdüğü" belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan açıklama
Bugün bazı medya organlarında TRT Diyanet ile ilgili yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.
2012 yılı arşivlerinde yer alan “Ahmet Hatipoğlu ile Tasavvuf Musikisi” programının TRT Diyanet ekranında 22.06.2018 tarihinde yayınlandığı ve yayın esnasında bestesi Devlet Musikisi Tasavvuf Müziği Korosu Şefi Ahmet Hatipoğlu’na ait olan bir eserin güftesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması elebaşı Fethullah Gülen’in isminin geçtiği fark edilmiştir.
Gerekçesi her ne olursa olsun, böyle bir yanlışı tasvip etmek kesinlikle mümkün değildir. 
Bu nedenle Başkanlığımız tarafından söz konusu programla ilgili ihmalde kasıt ihtimalinin bulunup bulunmadığını tespit etmek üzere derhal harekete geçilmiş, 23.06.2018 tarihinde yayından sorumlu personel hakkında idari soruşturma ivedilikle başlatılmıştır.
İdari soruşturma neticesinde, sorumluluğu tespit edilen personelin görevine son verilmiş olup adli soruşturma süreci devam etmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı, din istismarı konusunda milletimizi bilinçlendirmeyi ve hain terör örgütü FETÖ ile mücadeleyi kesintisiz sürdürmektedir.
Kamuoyuna saygıyla arz olunur.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P