banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Ulusal Kanal'ın Genel Yayın Yönetmeni Hulki Cevizoğlu oldu

Ulusal Kanal'da yeni bir dönem başlıyor... Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmenliği görevini deneyimli gazeteci yazar Hulki Cevizoğlu devraldı. Bayrağı devralan Cevizoğlu "Mücadeleye devam ederek, yeni yayın döneminde daha geniş kesimlere hitap edeceğiz" dedi

MEDYA 29.09.2015, 14:09 29.09.2015, 19:37
Ulusal Kanal'ın Genel Yayın Yönetmeni Hulki Cevizoğlu oldu
Deneyimli gazeteci-yazar Hulki Cevizoğlu Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Meslek hayatında 34'üncü yılında olan Hulki Cevizoğlu'nun görevini, Ulusal Kanal Genel Müdürü Turhan Özlü Takdim etti.

Cevizoğlu, ilk olarak Ulusal Kanal çalışanlarıyla tanıştı. 

Cevizoğlu, yeni yayın döneminde yeniliklerle daha geniş kesimlere hitap edeceklerini açıkladı.

Ulusal Kanal'ın 16 yıldır yayınlarıyla Türkiye'ye örnek olduğunu belirten dneyimli gazeteci Cevizoğlu, yok olmaya başlayan Atatürkçülüğü devam ettireceklerini söyledi.

Ergenekon kumpası ile hedef alınan Ulusla Kanal program müdürü  Adnan Türkkan ise Hulki Cevizoğlu'nun yönetiminde Ulusal Kanal'ın daha da güçleneceğini ifade etti.

56 yaşına 44 kitap sığdıran Hulki Cevizoğlu, görevine Ulusal Kanal Haber Merkezi toplantısına katılarak başladı. 

1 Mayıs 1958 doğumlu olan Hulki Cevizoğlu,  Anadolu Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde "Siyaset Bilimi" lisansı ve "İşletmecilik" yüksek lisansını tamamladı. 57 yaşında kendisini disiplinli eğitime adayarak 4 farklı üniversitede Sosyoloji, Sosyal Psikoloji, Din Felsefesi ve Astronomi dallarında doktoraya başladı. Cevizoğlu meslek hayatına 1981 yılında Hürriyet gazetesinde başladı. 44 kitaba imza atan ve 22 yıldır "Popüler Bilim" dergisini çıkaran Hulki Cevizoğlu,  halen cumartesi günleri Ulusal Kanal'da "Cevizkağu" adlı tartışma programını sunuyor.Haber: Gökhan Çelik
Kamera: Şengül Derin

HULKİ CEVİZOĞLU KİMDİR?

1 Mayıs 1958 doğumlu olan Hulki Cevizoğlu, A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde "Siyaset Bilimi" lisansı ve "İşletmecilik" yüksek lisansını tamamladı.

56 yaşında, 43 kitap yayınladıktan sonra, "ülkedeki kaos ortamında en iyi şey okumaktır" diyerek yeniden üniversiteye girdi.

57 yaşında, 4 ayrı üniversitede birden doktoraya başladı. Sosyoloji, Sosyal Psikoloji, Din Felsefesi ve Astronomi dallarında doktorası sürmektedir.

1981'de gazeteciliğe başladığı Hürriyet'te aralıksız 8 yıl çalıştıktan sonra çeşitli basın kuruluşlarında muhabir, yönetici ve programcı olarak çalıştı.

Cevizoğlu, 1994'te başladığı ve "bir televizyon klasiği" haline gelen "Ceviz Kabuğu" programını HBB, Kanal 6, Show, ATV, Star, Flash, Kanaltürk ve Karadeniz TV'de (KRT) sürdürdü. Şubat 2013'te Ulusal Kanal'a geçti. Önce "Ceviz Kabuğu" sonra "İkna Odası" programını yaptı. 21. yılında "Ceviz Kabuğu" programını halen Ulusal Kanal'da sürdürüyor…

Yeniçağ Gazetesi'nde 7 yıldır yazdığı köşe yazılarına, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde AKP'nin yüzde 50 oy almasının ardından protesto niteliğinde son verdi. 2013'de yeniden başladı. Kısa bir süre Yurt Gazetesi'nde yazdı…

22 yıldır "Popüler Bilim" dergisini yayınlıyor…

23 Kasım 2009'da kurulan DSHP'nin (Demokratik Sol Halk Partisi) 5 Aralık'taki Kurucular Kurulu toplantısında "seçilerek" Genel Başkanı oldu. İki ay sonra, "uygulamadaki" ilke ayrılıkları nedeniyle istifa etti... Ankara-Çankaya'dan 2 kez bağımsız milletvekili adayı oldu. 2015 genel seçiminde ise Vatan Partisi'nin İzmir 2.Bölge, 1.Sıra adayı oldu. Hiçbirinde antidemokratik yüzde 10 barajını aşamadı.

Hulki Cevizoğlu'nun programları yüksek öğretimde bazı derslerde incelenmekte ve bazı doktora tezlerinde kaynak oluşturmaktadır.

İşgal ve Direniş, 1919'un Şifresi, Türkiye Sürgünleri, Lanetli Yıllar ve en son yayınlanan Sorgulama Teknikleri olmak üzere 44 adet kitabı bulunmaktadır.

Ayrıca Cevizoğlu'nun Sedat Simavi ödülü başta olmak üzere verilen ödüller arasından kabul ettiği 100'ü aşkın ödülü bulunmaktadır.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (24)
Nadi Özlü 4 yıl önce
Sayın Cevizoğlu, BANU AVAR ile bir ceviz kabuğu yapsanız ne iyi olur !
BİR İSTEK ! 4 yıl önce
Hulki bey, Dr. Ömer Lütfi Taşçıoğlu ile bir Ceviz Kabuğu yaparmısınız ? Saygılar.
Ertan 4 yıl önce
Hulki beye basrailar diliyorum. Ceviz kabugu gibi ulusalkanalida 1 numara yapar umarim.
Adil Aydın 4 yıl önce
Sayın Hulki Cevizoğlu'na başarılar diler, saygılarımı sunarım.
buca.net 4 yıl önce
Bu değişikliğe çok sevindim. TV'de imrenerek izlediğim nadir kişilerdensiniz. Hayırlı, uğurlu olsun Hulki Bey ve Ulusal Kanal ailesine.
Can ATILIR 4 yıl önce
Sayın CEVİZOĞLU yönetiminde Ulusal Kanal'ın Türkiye'nin en çok izlenen kanallarından birisi olacağına inanıyorum. Kendisi deneyimi ile gücümüze güç katacaktır. Teşekkürler Sn CEVİZOĞLU. Yolunuz açık olsun.
HASAN TANSIK 4 yıl önce
ATATÜRK'ÜN ÇİZGİSİNDE ADALETLİ ,BAŞARILI BİR İNSAN ULUSAL KANAL'A BİLGİSİ VE BAŞARILARIYLA GÜÇ KATACAĞINA İNANCIM SONSUZ
Emre Şahin 4 yıl önce
Allah razı olsun Hulki beyden, almanyadan selamlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P