banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

49 taraftar hakkında yasal işlem başlatıldı

Beşiktaş ve Fenerbahçe takımları arasında dün oynanan derbi maçında uygunsuz davranış sergileyen 49 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı bildirildi.

SPOR 28.09.2015, 23:44 28.09.2015, 23:44
49 taraftar hakkında yasal işlem başlatıldı
 Beşiktaş ve Fenerbahçe takımları arasında dün oynanan derbi maçında uygunsuz davranış sergileyen 49 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı bildirildi. Emniyet Müdürlüğü, stat içerisinde ve dışından taşkınlık çıkaran taraftarların görüntülerini de basına teşhir etti.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Beşiktaş ve Fenerbahçe futbol takımları arasında dün yapılan müsabakada çeşitli suçlara karışan 49 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı bildirildi. Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü'nce yapılan çalışmalarda; 24 şahsa spor alanlarına usulsüz seyirci girişi yapma, 3 şahsa kasten yaralama (kavga), 2 şahsa başkalarına ait elektronik kartı bulundurma ve üçüncü kişilere temin etme, 5 şahsa spor alanlarına yasak madde sokma (meşale), 1 şahsa spor alanlarında yasak alanlara girme, 1 şahsa sahaya yabancı madde atma, 1 şahsa başkasına ait akreditasyon kartı kullanma, 1 şahsa spor alanlarına alkollü girme ve kolluk kuvvetlerinin uyarılarına rağmen çıkmama, 11 şahsa başkasına ait elektronik giriş kartı kullanma, olmak üzere toplam 49 şahıs hakkında 6222 sayılı ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında adli işlem başlatıldığı bildirildi. Uygunsuz davranan bu kişilerin tüm spor müsabakalarını seyirden men tedbiri kararının da uygulanacağı ifade edildi.
Öte yandan, stadyum çevresinde açıktan alkol satışı yapan 4 şahıs hakkında da yasal işlem başlatıldığı ve toplam 268 adet alkollü içkiye el konulduğu kaydedildi.

ADNAN SULAR
İHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P