banner1199

banner1197

5 yönetici PFDK'ya sevk edildi!

Balıkesirspor Kulübü Başkanı Tuna Aktürk ile Balıkesirspor ve Trabzonspor kulüpleri Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi

SPOR 24.02.2015, 15:17 24.02.2015, 15:18
5 yönetici PFDK'ya sevk edildi!
TFF'den yapılan açıklamaya göre, Balıkesirspor-Gençlerbirliği maçında hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketleri ve hakareti

nedeniyle Balıkesirspor Kulübü Başkanı Tuna Aktürk ile yönetim kurulu üyesi Salih Zeki Çıkrıkçı, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe ve talimata aykırı hareketi nedeniyle yönetim kurulu üyeleri Faruk Demiraslan ile Hasan Cengiz Güneş, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle idareci Uğur Erol, antrenör Serkan Afacan ve kulüp görevlisi Serdar Akgül kurula sevk edildi.

TAKIM HALİNDE SPORTMENLİĞE AYKIRI HAREKET

Bu arada Balıkesirspor'un da Gençlerbirliği maçında 6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi, çirkin ve kötü tezahüratın yanı sıra saha olayları nedeniyle PFDK'ya sevkine karar verildi.

Hukuk müşavirliği ayrıca Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Kasımpaşa ile yapılan maçta çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca Trabzonspor'u da PFDK'ya sevk etme kararı aldı.

Balıkesirspor Başkanı Aktürk'e 1 yıl ceza gelebilir

Spor Toto Süper Lig'de düşmeme mücadelesi veren Balıkesirspor'un evinde Gençlerbirliği'ne 1-0 yenilerek kendisini ateşe attığı maçtan sonra hakem Tolga Özkalfa ile karakolluk olan Başkan Tuna Aktürk'e 1 yıl ceza gelebilir. Müsabaka bitiminde Özkalfa ile tartışıp, soyunma odası koridorunda olay çıkaran Aktürk'ün, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, "Gerekirse soyunma odasını basarım" açıklamasından sonra Futbol Disiplin Talimatı'nda yapılan değişiklik gereği en az 1 yıl men cezası alabileceği bildirildi.

Futbol Federasyonu, 20 Kasım 2014'te yaptığı toplantıda hakemlere yönelik hakaret, tehdit, taciz, darp ve benzeri eylemlerin artarak devam ettiği görüşünden hareketle, hakemlerin yetkilerini artırıp, bu eylemlerde bulunanlara verilecek cezaları da yeniden düzenledi. Olayın müsabaka sırasında meydana gelmesi halinde hakeme maçı tatil etme yetkisi tanıyan TFF, hakem soyunma odası veya koridorlarında benzer eylemleri yapan kulüp yöneticilerine en az 1 yıl men cezası verilmesini karara bağladı.

Balıkesirspor'un dün Atatürk Stadı'nda Gençlerlbirliği'ne 1-0 yenilerek ligde kalma şansını zora soktuğu maçtan sonra koridora inerek hakem Tolga Özkalfa ile tartışan Tuna Aktürk, Özkalfa'nın bu esnada kutlamak için uzattığı eline vurduğunu iddia edip, Bahçelievler polis Merkezi'ne giderek şikayetçi oldu. Başkan Aktürk, Hakem Özkalfa'ya alkol ve uyuşturucu muayenesi yapılmasını da isterken, polise yarım saat ifade veren Özkalfa, maç bitiminden yaklaşık 3,5 saat sonra Atatürk Stadı'ndan ayrılabildi.

DOSYASI KABARIK

Balıkesirspor'da 2010 yılında başkanlık koltuğuna oturan Tuna Aktürk, kırmızı-beyazlı kulübü önce 1. Lig'e, ardından da Süper Lig'e çıkarırken, elde ettiği tarihi başarılar kadar renkli kişiliği ve agresif tavırlarıyla da ön plana çıktı. 2011-12 sezonunda Şanlıurfaspor deplasmanında hakemle tartıştığı gerekçesiyle 15 gün hak mahrumiyeti cezası alan Aktürk, 2012-134 sezonunda Balıkesir'deki Altay derbisinde Altay Başkanı Ömer Hızlıok ve diğer yöneticilerle protokol tribününde kavga etti.

2013-14 sezonunda iç sahadaki Mersin İdmanyurdu karşılaşmasında TFF Temsilcisi'ne hakaret ettiği için 60 gün ceza alan Aktürk, aynı sezon Şanlıurfaspor maçında protokol tribününde AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyraz'la tartıştı. Geçen nisan ayında bilet istemek için tesislere gelen üç kişi tarafından darp edilip bacağından bıçaklanan Tuna Aktürk, sezon başında yaşanan kongre sürecinde de Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'la sürtüşmeye girdi, Uğur'a rağmen başkan seçildi.
DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P