banner1199

banner1197

Aziz Yıldırım'dan '3 Temmuz süreci' açıklaması

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım, "3 Temmuz'dan sonra Fenerbahçe'nin geldiği noktaya iyi bakmak lazım. Bir silindir geçti, dümdüz yaptı bizi" dedi.

SPOR 29.03.2018, 02:00
Aziz Yıldırım'dan '3 Temmuz süreci' açıklaması

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 3 Temmuz sürecinin unutulmaması gerektiğini belirterek, "3 Temmuz'dan sonra Fenerbahçe'nin geldiği noktaya iyi bakmak lazım. Bir silindir geçti, dümdüz yaptı bizi." dedi.
Başkan Yıldırım ile asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu ve Önder Fırat, İzmir'de sarı-lacivertli kulübün üyeleriyle bir araya geldi.
Basına kapalı gerçekleştirilen organizasyonun ardından Fenerbahçe Kulübünün internet sitesinde, Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu'nun açıklamalarına yer verildi.
Yıldırım, 3 Temmuz 2011'de başlatılan futbolda şike soruşturması ve davasının unutulmaması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:
"3 Temmuz'u kimse unutmasın. 3 Temmuz, bir kurtuluş savaşının başlamasının hareket noktasıdır. 3 Temmuz'dan sonra Fenerbahçe'nin geldiği noktaya iyi bakmak lazım. Bir silindir geçti, dümdüz yaptı bizi. Bizim ne kafalar çalışıyor, ne hareket yapabiliyoruz. 2011 yılının 2 Temmuz'undaki, 1 Temmuz'undaki insanlar değiliz. Bunları ifade edemiyoruz, söyleyemiyoruz. Yaşadıklarımız çok kötü şeyler. Kolay şeyler yaşamadık. İnsanlar ne yaşadığımızı anlamalı. O süreçten geldikten sonra şampiyon olduk. Takım küme düşecek, dağılmış, darmadağın olmuş bir yerde yine toparlanmalar yaptık. Amatörlerde devam ettik. O süreçte kapatmak lazımdı. Bir de bu son süreçte yeni yeni adetler çıktı. Tribüne gitmeyin, onu almayın, bunu satmayın, bilmem ne..."

Daha önce yaptığı, "Taraftarlar ikiye bölündü. Ali Koç'u tebrik ediyorum, 3 Temmuz'da başarılamayan ayrışma şimdi başarıldı." açıklamasına benzer ifadeler kullanan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Fethullah Gülen'in yapamadığını şu anda yaptılar. Fenerbahçe'yi ikiye böldüler. 20 senemi verdim ben. Ben geldiğim zaman gruplar vardı. 1500-2000 oyla seçim yapılırdı. Bu seçimlerde grupların başkanlarına para verirdiniz. Ben de verdim. Bunu kongrede söyledim. Sizi başkan seçerlerdi, 15 kişi yönetim kurulu, 8'i gruplardan taraf, 7'si başkandan taraf. Gruplar dışarıda toplanırlar, ne istiyorlarsa karar alırlar gelirler yönetime empoze ederler. Ben burada böyle bir Fenerbahçe aldım. 1 oyla seçildim. 1 oyla seçildiğim şubat ayının ardından haziran ayında yeniden seçim yapıp yönetim benden değilken o yönetimi değiştirdim yeni yönetim kurdum. Bana 'Köprü ödeme yapacaksın, o köprü ödemeden sonra paranı geri alırsın, o şekilde yürür gider.' dediler. Biz paraları verdik, bir daha geri alamadık. Fenerbahçe'ye 30 milyon dolar ben verdim. 17 milyon dolara Okocha'yı sattım, 19 milyon dolara Baliç'i sattım, Fenerbahçe'yi yavaş yavaş ayağa kaldırdım. Stadın temelini attığım zaman Baliç'i satmıştık. Real Madrid geldi, maç oynadık. O gün kurban kestik, stadı yıkmaya başlayacağız, Fenerbahçe'nin oraya ayıracağı 1 lira bütçesi yoktu. Biz oralardan geldik. 20 senede özlenen Fenerbahçe. 20 sene önce de statta tuvalete gidemezdik. O 20 sene önceyi özlüyorsak hiç özlemeyin."
Aziz Yıldırım, 3 Temmuz süreci öncesinde uluslararası medyada Fenerbahçe ile ilgili makaleleri örnek göstererek, "2011'de eğer operasyon yapılmamış olsaydı, Fenerbahçe zirveye gidiyordu. Bunu Fransız dergisi yazdı. 'Önümüzdeki 10 yılın iki takımı var: Fenerbahçe ve Brondby. Dortmund ile Lyon out.' dediler. Forbes dergisi manşet attı. 1,8 milyar dolar gücümüz vardı. O gücü yok ettiler. Bugün de söylüyorum, FETÖ bitmemiştir. FETÖ bitmez. Her gün birilerini yakalıyorlar. Kim nedir, kimdir belli değil. Yanılmayalım." değerlendirmesinde bulundu.

 

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
10°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P