banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Aziz Yıldırım: ‘Gerekirse yine transfer yaparız’

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Transfer yapacak paramız var. Gerekirse yine yaparız” dedi.

SPOR 25.07.2015, 14:40 25.07.2015, 14:46
Aziz Yıldırım: ‘Gerekirse yine transfer yaparız’

Fenerbahçe'de temmuz ayı Olağan Yüksek Yüksek Divan Kurulu Faruk Ilgaz Tesisleri'de yapıldı. Sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım, basın sözcüsü Mahmaut Uslu ve yönetim kurulu genel kurulda hazır bulundu.
Aziz Yıldırım, konuşmasının ilk bölümünde takıma yapılan transferler hakkında basında çıkan, "Fenerbahçe gömü mü buldu?" şeklindeki haberlere açıklık getirerek, “Fenerbahçe Kulübü olarak üçüncü havalimanında aldığımız arazilerin çoğu değerlendi. Fenerbahçe gömü mu buldu deniyor. Gömü bulmak isteyenleri oraları tavsiye ederim. Aldığımız arsanın borçlarını ödüyoruz ancak ekonomik olarak büyük değer kazandı” yanıtını verdi.

“34,5 MİLYON EURO BONSERVİS ÖDEDİK”
Aziz Yıldırım, takıma yapılan flaş transferlerle ilgili ve harcanan bonservis bedelleriyle alakalı, “Federasyondan aldığımız paralar var. Kombine satışlarından gelirlerimiz var. 33 bin kombine sattık. Tahminim bu yıl 40 bini bulacaktır. Yapılan anlaşmalarımız var. Fenerbahçe çok para harcadı, bu paraları nereden buldu, nasıl yapıyorlar deniyor. Takımdan ayrılan oyuncular eğer kalsaydı 18 milyon Euro maaş ödeyecektik. Emenike gitmesi ile beraber bu para 22 milyon 900 bin Euro'ya dönmüş oldu. Birkaç oyuncu daha ayrılırsa bu rakam 26 milyon Euro'ya ulaşacak. Yeni aldığımız oyunculara 24 milyon Euro maaş ödeyeceğiz. Gidenlerden dolayı bütçe de düşüş oldu. Bu sezon toplamda 34.5 milyon Euro bonservis bedeli ödedik. Paranın 20 milyon Euro'su bu yıl gerisi daha sonra ödenecek. Fenerbahçe hiçbir yerden ya da hiçbir şahıstan da borç almamıştır" şeklinde konuştu.

“PARAMIZ VAR”

Aziz Yıldırım, takıma gerekli görüldüğü takdirde transfer de yapabileceklerini vurgulayarak, "Transfer yapacak paramız var. Gerekirse yine yaparız. Paramız var yani. Bundan kaçmayız” açıklamalarını yaptı.

“RİZE OLAYLARI AYDINLATILMADIĞI MÜDDETÇE TARİHTE FAİLİ MEÇHUL CİNAYET OLARAK DEVAM EDECEKTİR”

Sarı-lacivertli takımın geçen sene Rize'de takım otobüsüne yapılan saldırı hakkında da açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe Futbol Takımı'nın geçen yıl Rize dönüşü yaşadığı silahlı saldırı olayı kesinlikle aydınlatılmalı. Suruç'ta Güneydoğu'da yaşanan olayların, polislerin, askerlerin vurulması kargaşanın daha da artması daha da büyümesinin nedeni Rize olaylarıdır. Rize olayları aydınlatılmadığı müddetçe tarihte faili meçhul cinayet olarak devam edecektir. Devletin bunu aydınlatmasını bekliyoruz. Mahkemede olduğu için olayı gündeme taşımak istemiyoruz. Faillerin bir an önce bulunması gerekiyor. Siyasilerin gündemdeki kavgaları bırakarak olayları çözmesi gerekiyor” dedi.

İHA 

Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P