banner1199

banner1197

Dünya şampiyonuna mehterli karşılama

ABD'nin Las Vegas kentinde organize edilen Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kiloda dünya şampiyonu olan milli Güreşçi Rıza Kayaalp, memleketi Yozgat’ta mehter takımı ile karşılandı.

SPOR 30.09.2015, 00:10 30.09.2015, 00:10
Dünya şampiyonuna mehterli karşılama
 Dünya şampiyonu olduktan sonra Türkiye Diyanet Vakfı Gönüllüsü olarak Kırgızistan’a giden Rıza Kayaalp, memleketi Yozgat’ta mehter takımı eşliğinde, Vali Vekili Yavuz Güner, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Emniyet Müdürü Saim Akpınar, annesi, babası ve çok sayıda vatandaş tarafından çiçeklerle karşılandı.
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen karşılama töreninde konuşan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat’ın çok değerli evladı Rıza Kayaalp’in Yozgat’ı bir kez daha sevindirdiğini belirterek, “Yozgat’ımızın sevinecek şeyleri sınırlı bu manada bize bu sevinci yaşattığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun Yozgat’ımızı sevince boğdu. Tabii ki bizler Rıza’nın başarılarıyla seviniyor ve gururlanıyoruz. Rıza, ailesini, Yozgat’ımızı, Türkiye’mizi uluslararası platformlarda en güzel şekilde temsil ediyor. Yine aynı şekilde hem sporculuğuyla hem yaşantısıyla ahlakıyla bizleri en güzel şekilde temsil ediyor. Ben bu yüzden kendisine tekrar tekrar başarılarının devamını diliyorum. İnşallah kendisini birde olimpiyat şampiyonu olarak Yozgat’ımızı da ağırlamak isteriz. O sevinci hep birlikte kutlamak isteriz” dedi.
Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner de Rıza Kayaalp’in Türkiye’nin ve Yozgat’ın adını tüm dünyaya duyurduğunu ifade ederek, “Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Türk gibi kuvvetli sözünü temsil eden bir arkadaşımız ben bu vesile ile tekrar kendisiyle gurur duyduğumuzu ifade ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Ailesine de böyle bir evlat yetiştirdiği için kendileri ile gurur duymalarını istiyorum” diye konuştu.
Kendisini karşılamaya gelen Vali Vekili Güner’e, Belediye Başkanı Arslan’a ve bütün vatandaşlara teşekkür eden Kayaalp de şimdiye kadar birçok şampiyonluk yaşadığını ilk kez bu kadar bir kalabalık gördüğünü belirterek, “Hepinize çok teşekkür ediyorum. 2000 yılında güreşe başladım ve 2005 yılında ilk kez Avrupa şampiyonu oldum. O gün şunu söylemiştim. İnşallah ilk madalyam ve son madalyam olmayacak. Yozgat’a nice Avrupa ve dünya şampiyonluklarını kazandıracağım dedim ve bunları kazandım, tek eksiğim olan olimpiyat şampiyonluğu inşallah 2016 yılında bu olimpiyat şampiyonluğunu Yozgat’a getirmektir. Yozgat halkından beklediği dualarıyla desteklemesidir, ben sadece ‘Yiğidin harman olduğu diyar Bozok yaylası’ sözünü ben gerçekleştirmek istiyorum. Allah’a şükürler olsun bunu birçok gerçekleştirdim. İnşallah bundan sonra da devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

ÖMER ERTUĞRUL
İHA
Yorumlar (0)
13°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P