banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Ergin Ataman, Yıldırım davasını geri çekti

Ergin Ataman, Aziz Yıldırım'a açtığı ceza ve tazminat davasından vazgeçti.

SPOR 17.09.2015, 13:28 17.09.2015, 14:07
Ergin Ataman, Yıldırım davasını geri çekti

2 sezon önce Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan basketbol play-off serisi sırasında Aziz Yıldırım’ın sarf ettiği bazı sözler nedeniyle Ergin Ataman kendisine dava açmıştı. Tecrübeli koç ortamın daha fazla gerginleşmemesi adına kararından vazgeçti.

Önceki yıl Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Liv Hospital arasında oynanan olaylı basketbol finali sonrası sarı lacivertlilerin başkanı Aziz Yıldırım, Ergin Ataman hakkında bazı sözler sarf etmiş ve bunun üzerine Ergin Ataman bir ceza ve tazminat davası açmıştı. Bu dava yaklaşık 1.5 yıldır sürüyordu.

DAVA SÜRERKEN OLMAZ

Almanya ve Fransa’da gerçekleşen Avrupa Şampiyonası öncesi Fenerbahçe Kulübü bir çıkış yaparak milli takımda oyuncularının akıllarının çelindiği ve başka kulüplere transfer edildiklerini belirtmişti.

Tüm bu tartışmaların sonunda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, milli takım koçu Ergin Ataman’ın kendisine bir dava açtığını ve böyle bir davayı açmış bir milli takım hocası varken Avrupa Şampiyonası için Milli Takım’a oyuncu göndermeyeceklerini açıklamıştı. Ancak sarı lacivertliler daha sonra bu kararlarından vazgeçmişti.

NEDENİ ORTAYA ÇIKTI

Fenerbahçe’nin bu kararının nedeni ise ortaya çıktı. Ergin Ataman, Avrupa Şampiyonası öncesi sarı lacivertilerin başkanı Aziz Yıldırım’a açtığı davayı geri çekti. Başkan Yıldırım da davanın geri çekilmesinin ardından yumuşadı ve oyuncuların şampiyonaya katılmasına izin verdi.

Ataman’ın gerginleşen ortam nedeniyle bu kararı aldığı belirtiliyor. Sarı lacivertli cephede bir yumuşama yaşansa da Mahmut Uslu’nun aynı final serisi sonrası Ataman’ın açıklamaları nedeniyle açtığı dava ise sürüyor.

Bu davayı geri çekmeyen Uslu’nun bu kararından kesinlikle vazgeçmeyeceği belirtiliyor.

(Hürriyet)

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P