banner1198

banner1197

Galatasaray, Zekeriya Öz'ü üyelikten çıkarıyor

Galatasaray'ın eski 2. başkanı Adnan Öztürk, f tipi savcı ve halen yurt dışında kaçak bulunan Zekeriya Öz'ün sarı kırmızılı kulübün üyeliğinden çıkarılması için disiplin kuruluna resmen başvurdu.

SPOR 19.04.2016, 11:18 19.04.2016, 19:01
Galatasaray, Zekeriya Öz'ü üyelikten çıkarıyor

Galatasaray'ın eski 2. başkanı Adnan Öztürk, bizzat sarı kırmızılı Kulübün disiplin kuruluna yazılı başvuruda bulunarak, eski başkan Adnan Polat tarafından başkan kontenjanından kulübe üye yapılan 15286 sicil nolu Zekeriya Öz'ün üyelikten çıkarılması için dilekçe ile başvurduğu öğrenildi.

Adnan Öztürk şu anda yurt dışında kaçak konumunda bulunan Zekeriya Öz'ün üyelikten çıkarılması için dilekçesinde şu ifadeyi kullandı:

"Saygıdeğer Disiplin Kurulu Başkanı ve üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti ve değerlerine son derece bağlı olan ve görevleri başında bu değerleri korumak ve koruyacak gençler yetiştirmek olan kulübümüzün tüm sevenleri ama en başta genel kurul üyeleri tarafından sahip olduğu değerler çerçevesinde korunmak zorunda olduğu malumunuzdur.

04.05.2010 tarihinde, dönemin başkanı Adnan Polat tarafından, başkan kontenjanından üye yapılmış 15286 sicil nolu Zekeriya Öz isimli üyenin, kulübün herhangi bir değerini temsil etmek ve korumaktan yoksun olması, aksine Türkiye Cumhuriyeti tarafından terör örgütü olarak adlandırılan bir yapı ile birlikte anılıyor olması kanaatimce kulübümüzde üye olarak kalmamasını gerektirmektedir.

İsmi geçen üyenin kulübümüzle olan üyelik ilişkisinin sona erdirilmesi için gerekli araştırmanın yapılarak, gereğinin yerine getirilmesini saygılarımla arz ederim."
(DHA)

Yorumlar (2)
Şahin Mengü 4 yıl önce
Gerçek bir spor adamına bu yakışır
abrek 4 yıl önce
galatasaraya boşa sızmamıştı f yapı.. ele gecirmişlerdi resmen kulübü
15°
sisli
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P