banner1199

banner1197

İzmir'den Rio'oaki Yaz Olimpiyat Oyunları'na 4 yolcu

BREZİLYA'nın Rio de Janerio kentinde 5-21 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 31'inci Yaz Olimpiyat Oyunları için hazırlık sürerken şu ana dek 3 branşta İzmirli 4 sporcu bu dev organizasyon için vize aldı. Yelkende Deniz ve Ateş Çınar kardeşler, cimnastikte Ferhat Arıcan, güreşte ise Buse Tosun, Rio'da ay yıldızlı bayrağı göndere çektirmek için mücadele edecek.

SPOR 21.04.2016, 23:29
İzmir'den Rio'oaki Yaz Olimpiyat Oyunları'na 4 yolcu
Foça'da yetişen ve halen Galatasaray adına yarışlara katılan Deniz ve Ateş Çınar, 470 sınıfında Pekin ve Londra'dan sonra üçüncü kez olimpiyatlarda yelken açacak. 17 Ekim 2015'te İsrail'de düzenlenen ISAF 470 Dünya Şampiyonası'nda olimpiyat barajını geçmeyi başaran Çınar kardeşler, 3 olimpiyata katılan ilk yelkencilerimiz oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyespor'un 23 yaşındaki cimnastikçisi Ferhat Arıcan, 16 Nisan'da Brezilya'da düzenlenen yarışmalarda olimpiyat vizesi alarak adını spor tarihine altın harflerle yazdırdı. Cimnastik literatüründe kendi adıyla anılan 3 harekete sahip tek sporcu unvanını elinde bulunduran Ferhat, Cumhuriyet tarihinin olimpiyatlara giden ilk erkek cimnastikçisi oldu. İzmir'de büyüyüp Büyükşehir Belediyespor'da yetişmesine rağmen spor hayatını Yalova'da sürdüren Buse Tosun da 17 Nisan'da Sırbistan'da düzenlenen turnuvada 69 kilo kadınlar serbest güreşte olimpiyat biletini cebine koydu. Buse, 2013'te gençlerde Avrupa şampiyonluğunu kazanarak olarak güreşte bu başarıya ulaşan ilk Türk kadın sporcu olmuştu. DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P