banner1199

banner1197

Mersinli 'kupa avcısı' sponsor arıyor

TÜRKİYE şampiyonu motosiklet yarışçısı Mersinli Halil Fıstık, Türkiye Pist Şampiyonası'nın 30 Nisan'da Yunanistan'ın Serez kentinde yapılacak olan birinci etap yarışına katılmak için sponsor arıyor.

SPOR 19.04.2016, 14:01
Mersinli 'kupa avcısı' sponsor arıyor
'Yarış pistlerinin ihtiyar delikanlısı' olarak tanınan 50 yaşındaki Fıstık, drag ve pist kategorilerinde bugüne kadar 35 kupa kazandı. 2002 yılında başladığı yarış serüvenine ilerleyen yaşına ve maddi imkansızlıklara aldırmadan devam eden Halil Fıstık, drag ve pist kategorilerinde Türkiye şampiyonu oldu. Yunanistan'da yarışabilmek için sponsor arayışına giren Fıstık, 2002 yılında Drag yarışları ile başladığı yarış hayatına o günden bu yana imkanları doğrultusunda katıldığını, 2006 ve 2007 yılında da Türkiye şampiyonu olduğunu söyledi.

'İKİNCİ EL LASTİKLERLE YARIŞTIM'

Drag ve Pist kategorilerinde Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü de bulunduğunu anlatan Halil Fıstık, şunları söyledi:

"35 kupa sahibiyim. 30 Nisan'da Yunanistan'da düzenlenen şampiyonaya katılacağım. Ama sponsor sorunum var. 6 ayaktan oluşan yarışa katılmam gerekiyor. Yarış hayatım boyunca sponsor sıkıntısı yaşadım. 12 yıldır pistlerdeyim. Çoğu kez çıkma lastiklerle, ikinci el lastiklerle yarıştım. Yarışta kullandığım lastikleri başka yarışlarda da kullanarak bu dereceleri aldım. Deyim yerindeyse kelle koltukta yarıştım."

'TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRMAK İTSİYORUM'

Daha iyi dereceler elde edebilmek için sponsora ihtiyacı olduğunu vurgulayan Halil Fıstık şöyle konuştu:

"50 kez piste çıkmışsam 3 defa sıfır lastikle yarıştım. Diğerleri hep çıkma lastikti. Sonuçta bu hayati tehlike yaratan bir şey. Sponsorum olsa Türk bayrağını dalgalandırmak isterim. Elimizdeki imkanlarla bu kadar yapabiliyorum. İmkan sağlanırsa yaşım ne olursa olsun yarışmaya, kupa kaldırmaya devam edeceğim." 


DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P