banner1199

banner1197

Milli judocumuz yoğun bakımda!

Balıkesir'de yaşayan 16 yaşındaki milli judocu Burcu Hantuk, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veriyor.

SPOR 25.02.2015, 13:03 25.02.2015, 13:04
Milli judocumuz yoğun bakımda!
Balıkesir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde okuyan 16 yaşındaki milli judocu Burcu Hantuk, kolunda başlayan ödemin yayılarak büyümesi ve durumunun ağırlaşması üzerine Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisinde yaşam savaşı veriyor. 16 yaşındaki genç judocunu babası İbrahim Hantuk yaptığı açıklamada kızları Burcu Hantuk'un 8 gün öncesine kadar sağlıklı olduğunu ancak 19 Şubat Perşembe günü antrenmandan geldikten sonra kolunun ağrıdığını söylediğini belirtti. Antrenmanlarına devam eden Burcu Hantuk, son gittiği antrenmanda kolunun şişmesi üzerine antrenmanı bırakarak hocaları ile buz tedavisi uyguladı. Durum üzerine acile gittiklerini ifade eden baba İbrahim Hantuk, ''Röntgen çektirdik, iğne yaptılar ve alçıya aldılar. Ertesi gün kızımın hocası arayarak ''Ödem alçıya alınmaz alçıyı çıkarın'' dedi. Biz de çıkardık. Ancak kolda morarmalar başladı.'' dedi.

ÖDEM BÜYÜYEREK KAN ZEHİRLENMESİNE YOL AÇMIŞ
Morarma ve ağrı üzerine tekrar hastaneye giden İbrahim Hantuk, '' Uzman doktor bize 'kas yırtılması ya da gizli kırık dedi. Kızımı acil yatış yaptılar. Çarşamba sabahı ameliyat oldu, kolunu parçaladılar. Ödem büyümüş ve kan zehirlenmesi olmuş. 'Damarları ve kasları kurtaralım' diye kolun her yeri kesildi, iltihapları attırıldı ve bizi hemen acilen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk ettiler. Ancak kızım şu anda solunum cihazına bağlı olarak yaşıyor. Yaşam umudunun yüzde 1 olduğu söyleniyor. Umudumuzu kesmedik ve bir mucize bekliyoruz. Biz acile ilk gittiğimizde orada bir uzman hekim olsaydı belki de böyle olmayacaktı" diye konuştu. (İHA)
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P