banner1199

banner1197

Murat Bostancı’dan buzda rally şov

SPOR 19.01.2016, 14:17 19.01.2016, 14:18
Murat Bostancı’dan buzda rally şov
TÜRKİYE Rally Şampiyonu Murat Bostancı, Kars'ın Sarıkamış İlçesi'ndeki kayak merkezinin buzlu zemininde şov yaptı.
Önümüzdeki ayın ilk haftası Letonya'da yapılacak rally yarışması öncesi otomobili ile gösteri yapan Bostancı, kristal karın adeta 'tozunu attı.' İlk gün kar, daha sonra da buz üzerinde yeteneklerini sergileyen Bostancı hız tutkunlarını heyecanlandırdı.

Sarıkamış'a ilk defa geldiğini belirten Türkiye Rally Şampiyonu Murat Bostancı, kar ve buz üzerindeki rally gösterisinin Türkiye'de ilk defa yapıldığını öne sürdü. Son iki yılda Türkiye şampiyonu olduğunu hatırlatan Bostancı, Sarıkamış'ta ilk defa otomobili kar ve buz üstünde kullandığını bildirdi. Sarıkamış'ta bu gösteriden dolayı büyük deneyim kazandığına dikkati çeken Bostancı, iki hafta sonra Letonya'da Avrupa Şampiyonası'na katılacağını ifade etti. Ailece sporun içinde olduklarını vurgulayan Murat Bostancı, şunları söyledi:

"Kar ve buzda ilk kez otomobil sürdüm. Sarıkamış, bu anlamda Letonya öncesi önemli bir antrenman oldu. Bu sporu güvenli yapmak lazım. Biz de bunu güvenli şekilde yapıyoruz. Bizim yaptıklarımızı denemeye kalkmalılar. Ülkemizde Bu spor için pist, organizasyon, yarışlar var. En önemlisi güvenli şekilde yapmaktır." DHA 
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P