banner1199

banner1197

Özel sporcular, kayak şampiyonasına hazırlanıyor

İSVEÇ'te 15 Nisan'da başlayacak Dünya Özel Sporcular Kayak Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek olan 7 özel sporcu, Erzincan'da Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde kampa girdi

SPOR 28.02.2015, 14:33 28.02.2015, 14:34
Özel sporcular, kayak şampiyonasına hazırlanıyor
Munzur Dağı eteklerindeki Ergan Dağı Kayak Merkezinde bir hafta sürecek Özel Sporcular Kayak Milli Takım kampında sporcuları antrenörler Erol Karabulut ve Pelin Kar hazırlayacak. İsveç'te 15 Nisan'da başlayacak Dünya Şampiyonası'na katılacak sporcular, Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde çalışmalarını aralıksız sürdüren sporcular Dünya Şampiyonası'nda iddialı olduklarını belirttiler. Erzurum'da 2013'te yapılan Dünya Şampiyonası'nda slalom dalında altın madalya kazanan 21 yaşındaki Tuğba Tekin ile aynı şampiyonada bronz madalya kazanan 19 yaşındaki Tacdir Önen İsveç'ten altın madalya ile döneceklerini bildirdiler. Tuğba Tekin, "Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz" derken Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Kabil şunları söyledi:

"Özel Sporcular Kayak Milli Takımı, 2 yıl önce Erzurum'da yapılan dünya şampiyonasında 3 altın 5 gümüş madalya ile bir ilki gerçekleştirdi. Alınan başarılı sonucun ardından federasyon olarak kayak sporuna çok önem vermeye başladık. 15 Nisan'da İsveç'te Dünya Şampiyonası'na katılacak 7 sporcumuz hazırlıklarını iddialı biçimde sürdürüyor. İnşallah İsveç'ten de Türkiye'ye madalyalarla döneceğiz."

Recep DEMİRCİ
DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P