banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali başlıyor

Salcano Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül: "Kapadokya yakın tarihte dünya kupalarına da ev sahipliği yapacak duruma gelecek"

SPOR 08.09.2015, 15:14 08.09.2015, 15:15
Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali başlıyor
Türkiye tarihinin en büyük bisiklet buluşması Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali 9-13 Eylül 2015 tarihlerinde Kapadokya'da gerçekleşecek.

Yaklaşık 1000 isikletlinin buluşma noktası Festival kapsamında hem amatör hem yarışmacı bisikletçilere yönelik farklı etkinlikler yapılacak. Türkiye'nin bisiklet markası Salcano'nun desteklediği festivalde yol ve dağ bisikleti kullanıcıları için de alternatifler sunulacak.

Akgül: "Ülke turizmi açısından da önemli..."

Salcano Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül, DHA'ya yaptığı açıklamalarda Kapadokya'daki festivalin önemini anlattı.

Akgül, "Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali, Türkiye'nin en büyük bisiklet buluşması ve biz de Türkiye'nin dünyaya açılan bisiklet markalarından biri olduğumuz için, hem ülkemizin tanıtımı açısından hem de Türkiye'de bisiklet sporunun bisiklet kültürünün yerleşmesi açısından Kapadokya'da böyle bir festivale destek olmanın doğru olacağını düşündük. Burada Salcano adına yarışacak takımımız da var. Ayrıca şu anda Türkiye'nin tek uluslararası dağ bisiklet takımı da Salcano Kapadokya."

"2015 yılını bisiklet ve turizm yılı ilan edilmesi için TÜRSAB ile çalışmalarımız oldu"

Bisiklet yarışlarının turizme son derece katkıda bulunduğunun da altını çizen Bayram Akgül; "Kapadokya güzel bir bölge. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) ile çalışıyoruz, TÜRSAB Başkanı sayın Başaran Ulusoy'la 2105 yılını bisiklet ve turizm yılı ilan edilmesi konusunda da beraber çalışmalarımız oldu. Yani bisiklet ve turizm bunları bir araya getirecek ve sporu da kapsayacak, böyle büyük bir projeye destek olmak markamız açısından da değerli oldu. Dediğim gibi bisiklet sektörünün hem Türkiye'de hem dünyada tanıtımı açısından da faydaları çok büyük bir organizasyondu. Yabancı katılımcılar da çok sayıda var, mesela bu sene dağ bisikletinde yaklaşık 300'e yakın sporcu katılacak, ve bunların büyük bir kısmı yabancı sporculardan oluşuyor."

"Olimpiyatlara puan veren bir yarış"

"Önemli bir yarış olacak çünkü olimpiyatlara puan veren Türkiye'deki en üst kategori yarış bu. O açıdan da yabancı katılımın büyük olacağı bekleniyordu. Ve gerçekten kapadokya bisikletin merkezi olarak özellikle dağ bisikletinin merkezi olarak yakın tarihte dünya kupalarına da ev sahipliği yapacaktır.

"Halk yarışı da olacak ve geliri fakir çocuklara verilecek"

Türkiye'nin bisiklet markası Salcano'nun desteklediği Kapadokya'daki festivalde halk yarışı da olacak.

Türkiye'de ilk kez düzenlenecek olan Veloturk Gran Fondo yarışları iki ayrı parkuruyla yol bisikleti tutkunlarının merakla beklediği bir diğer etkinlik olarak gerçekleşecek.

Bu konuda da düşüncelerini aktaran Akgül; "Gran fondo yani halk yarışından elde edilen gelir çevredeki fakir çocuklara verilecek. Çocuklara bisiklet de hediye edeceğiz. tmek üzere böyle Türk projesi kapsamında hediye edilecek böyle halk, yarı amatör yarı profesyonel bir yarış var. Öbür taraftan halkın 300 kişilik katılımı ile kısıtladığımız bisiklet köyü buluşması var. Önümüzdeki yıl buna birkaç tane daha uluslararası aktivite katıp gerçekten sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın da en büyük bisiklet festivallerinden, festival buluşmalarından, bisiklet buluşmalarından biri haline getirmek istiyoruz"

DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P