banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Tarihi itirafta bulunan hakem Deniz Çoban'dan yeni açıklama

Tarihi itirafta bulunan hakem Deniz Çoban, "Kasımpaşa aleyhine verdiğim penaltının, penaltı ile alakası yok. İnanılmaz üzüldüm. Kahroldum. Maçı katlettim." dedi

SPOR 29.09.2015, 10:38 29.09.2015, 10:52
Tarihi itirafta bulunan hakem Deniz Çoban'dan yeni açıklama

Kasımpaşa-Rize maçı sonrası yayıncı kuruluş ekranına çıkıp özür dileyen hakem Deniz Çoban, Habertürk'ten Atilla Türker’e konuştu. Çoban, “Soyunma odasına girdiğimde Rıza Çalımbay yanımıza geldi ve penaltı pozisyonunu bir kez daha izlememi rica etti. Nitekim izledim. Kasımpaşa aleyhine verdiğim penaltının, penaltı ile alakası olmadığını gördüm. Böyle penaltı olmaz. Rize’ye gösterdiğim 2. kırmızı kart da doğru değildi. Maçı katlettim. İnanılmaz üzüldüm. Bittim. Kahroldum” dedi.

Çoban şöyle devam etti:

“Nasıl böyle bir hata yaparım ben. Bu işler bu kadar basit mi! Kulüpler milyonlarca lira para yatırıyor. Milyonlarca insan takımlarını destekliyor. Bizlere de her türlü imkan sağlanıyor. Sonra da ben çıkıyorum, böyle hatalar yapıyorum. Olur mu böyle şey... Vicdanen büyük rahatsızlık duyduğum için kameraların karşısına geçtim. Öyle ki yardımcı hakem arkadaşlarım bile canlı yayına çıkacağımdan habersizdi.”

‘KENDİ İRADEMLE ÇIKTIM’

Maç sonrası 23.00 uçağı ile Konya’ya dönen Çoban, “MHK’nin güvenini boşa çıkardığım için ayrıca üzgünüm. Kuddusi Müftüoğlu pırıl pırıl bir yöneticimiz. Bacak kadar halimi bilir. Kendisini mahcup ettim. Ekran önüne hiç kimsenin isteği ile değil, kendi irademle çıktım. Ne söylediğimi tam hatırlamıyorum ama bilinçli olarak çıktım. Maç sonrası sadece eşimle konuştum” dedi.

Çoban “Hakemliği bırakacak mısınız” sorumuzu ise “Artık ne olur, hakkımda ne karar verilir bilemem. Karışık duygular içindeyim. Ailem benim her şeyim. Ailem ile konuşmadan bir karar alamam” diye yanıtladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
araboglu 4 yıl önce
hehalulsun demekki azda olsa dürüstlük hala var
Aydın 4 yıl önce
Dürüstlüğü özlemişiz.
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P