banner1199

banner1197

'Teknik direktörlük hayatımda böyle bir maç oynamadım'

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, teknik direktörlük hayatından böyle bir maç oynamadığını belirterek, durumun tam bir komedi olduğunu söyledi.

SPOR 03.10.2015, 11:34 03.10.2015, 11:35
'Teknik direktörlük hayatımda böyle bir maç oynamadım'
 2-2 biten Mersin İdmanyurdu maçı sonrası karşılaşmayı değerlendiren Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, ”Çok iyi başladık müsabakayı ilk yarı 3’ü, 4’ü, 5’i bulmamız içten bile değildi. Tamamen bizim üstünlüğümüz ile geçen bir ilk yarı. Böyle bir ilk yarının ardından ancak böyle bir ikinci yarı olursa herhalde bu müsabaka bu şekilde biterdi. Maalesef bu da bizim başımıza geldi. Çok tecrübeli oyuncularımız çok gereksiz hatalar yapıyorlar oyun içerisinde çok basit hatalar yapıyoruz yapmamamız gereken şeyleri yapıyoruz. Çok kolay kazanmamız gereken müsabakayı beraberlikle bitiriyoruz. Söylenecek fazla bir şey yok üzgünüz tabi yaptığımız hatalardan ders çıkarmamız lazım diye düşünüyorum” dedi.
Karşılaşmanın hakemini eleştiren Yalçın, ”Bunu bahane olarak söylemiyorum ama bizim maçlarımızı yöneten son 5-6 maçtır hakem arkadaşlar inanılmaz hatalar yapıyorlar. Bunu kırmızı kart için söylemiyorum doğruydu kırmızı kart ama onun yanında ama sürekli bizim oyuncularımız sarı kart görüyor. Benim santraforum Konya maçında iki sarı karttan oyundan atıldı. Böyle şeyler bizim başımıza geliyor. Rize ile oynuyoruz 8 kişi kalması gerekiyor Rizespor’un bir tane kart gösterdi diye 11’e 10 bir tane kontra atak yapamıyoruz. Hakemler bir türlü kartları çıkartmıyor. Bizim oyunculara gelince saha içerisinde sarı kartlar leblebi gibi çıkıyor. Konya’da 10 kişi kaldık, burada 10 kişi kaldık. Artık Kasımpaşa maçına bakacağız. Arayı bizde mutlu bir şekilde geçirmek isterdik ama maalesef işler iyi gitmiyor” diye konuştu.

“ÜZERİMİZDE BİR ŞANSIZLIK VAR”
Takımın fiziksel bir sorunu olmadığını bir şansızlık yaşadığını belirten Yalçın, ”Oynadığımız müsabakaların tamamında 7 karşılaşmada hep oynadığımız 11’den iki, üç tane oyuncudan sahada içerisinde minimum verim alabiliyoruz. Doksan dakika iki, üç oyuncumuz hiç ortada yok. Oyuncuları suçlama açısında söylemiyorum ama hep 7,8,9 kişi ile saha içerisinde mücadele ediyoruz. Bizim normalde beklediğimiz en azından yüzde 50 performans bekliyoruz saha içerisinde 3 tane oyuncumuz yüzde 50’inin altına düşünce takım doğal olarak sahada sıkıntı yaşıyor. Ben oyuncuların fizik olarak bir sıkıntılarının olduğunu düşünmüyorum. Bugün 40 dakika 10 kişi oynadık. Kolay değil 10 kişi mücadele etmek, karşı kaleye gitmek, maç kazanmak ama üzerimizde bir şanssızlık var. Düdüklerde buna eklenince maalesef istediğimiz galibiyeti alamıyoruz“ ifadelerini kullandı.
Yalçın, teknik direktörlük hayatında böyle bir maç oynamadığını maçın 2-2 bitmesinin komedi olduğunu sözlerine ekledi.


UĞUR YİĞİT
İHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P