banner1199

banner1197

Trabzonspor'dan şike ve teknik direktör açıklaması

TRABZONSPOR, kulübün ekonomik durum, teknik direktör konusu ve şike süreciyle ilgili olarak bir açıklama yaptı.

SPOR 19.04.2016, 21:31
Trabzonspor'dan şike ve teknik direktör açıklaması
Bordo mavili kulübün internet sitesinden, "Bu ağır tablodan kurtulacak, Trabzonspor yeniden ayağa kalkacak" ve "Trabzonspor'u UEFA ve CAS kararları bağlamaktadır" başlığıyla yapılan açıklama şöyle:

"2011'DE ŞAMPİYONLUĞU KAZANDIK"

"Trabzonspor'un son yıllarda zor bir dönemden geçtiği, hem saha içinde hem de saha dışında yaşananlarla ortadadır. Trabzonspor Kulübü olarak elbette bu zor dönemlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Ancak bunun için 'sabır' ve 'istikrarlı' bir yol haritası gerekiyor. Trabzonspor'un son başarılı olduğu dönem, Şenol Güneş'in 4 yıl takımın başında kaldığı dönemdir. Bu dönemde Trabzonspor, Türkiye Kupası'nı, Süper Kupa'yı ve 2010-2011 şampiyonluğunu kazanmıştır. Ancak 2013 yılından bugüne tarihinde görülmemiş istikrarsız tablo, onlarca futbolcu ve 8 hoca değişikliğiyle hiçbir başarı elde edememiştir. Aynı dönemde kulübümüz ekonomik çöküş yaşamış ve bu istikrarsız gidişi 500 milyona varan borca taşıyarak 'dip' yapmıştır."

"EKONOMİK İSTİKRAR SAĞLANMADAN BAŞARI GELMEZ" 

Yanlışlar yüzünden UEFA Finansal Fair Play kriterlerinde kritik bir noktaya getirildiği vurgulanan açıklama şöyle devam etti:

"Trabzonspor'a UEFA'dan transfer yasağı veya kısıtlamaların gelebileceği de hesaba katılırsa son 3 yılda işin ne derece çıkmaza dönüştürüldüğü daha net olarak görülecektir. Son yıllar ve içinde bulunduğumuz sezon, camiamıza futbol açısından tam bir eziyet dönemi yaşatmaktadır. Sorun yapısal sorundur. Sorun istikrar sorudur. Sorun sağlıklı düşünmeden ve günü kurtarmak adına kulübümüzün iyi idare edilememe sorunudur. Ekonomik istikrar sağlanmadan hiçbir başarı gelemez. Teknik kadro istikrarı sağlanmadan yol alınamaz. Her başarı için sabır ve belirli bir zamana ihtiyaç duyulduğu unutulmamalıdır."

"TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞİKLİĞİYLE KÖKLÜ SORUNLAR ÇÖZÜLEMEYECEKTİR" 

Teknik direktörleri Hami Mandıralı ile sezon sonuna kadar devam edileceği açıklanırken şu görüşlere yer verildi:

"Bugün için teknik direktör değişikliği yapılarak bu kadar derin ve köklü sorunların maalesef çözülemeyeceği bir gerçektir. Son 3 yıldaki 8 teknik direktör değişikliği ile bunu acı bir şekilde yaşadık. Göreve gelen teknik direktörlerin ortalama ömrü 3 ay ile 9 ay arasında olmuş, hiçbir başarı elde edilememiştir. Bu sorunlara topluca bakıldığında sezon sonunda çok ciddi bir yeniden yapılanma ihtiyacının olduğu kaçınılmazdır. Teknik direktörümüz Hami Mandıralı ile sezon sonuna kadar devam edilecek. Yeni sezona yönelik bugünden itibaren teknik heyet için her türlü alternatifi değerlendirerek çalışma yapıyoruz. Oyuncu kadromuzdan kalacak ve ayrılacaklar ile kadromuza katılacaklara yönelik iyi bir planlamaya gidilecektir. Ancak UEFA'dan gelecek karar da göz önünde bulundurularak hareket edilecek. UEFA'ya sunduğumuz bütçe ve mali kriterlere uyum sağlamak amacıyla titiz bir çalışma yürütülecek."

"KULÜP TARİHİNİN EN ZOR SÜREÇLERİNDEN BİRİ"

Trabzonspor'un her açıdan 'dönüşüme' ihtiyacı olduğunun bir gerçek olduğu belirtilen açıklama şu ifadelerle devam etti:

"Yönetim, göreve geldiği günden bugüne, yapısal değişiklikler için birçok adım atmış, ekonomik ve temsil anlamında uçuruma sürüklenen kulübün yönü tersine döndürülmüştür. Taraftarımız emin olmalıdır ki yol haritamız bellidir ve belirlediğimiz maddeler tek tek uygulanmaktadır. Hedefe varmak adına belirlenen eylem planı günü gününe işlemektedir. Ancak uzun yılların birikimi olan ağır tablodan kurtulmanın kısa sürede gerçekleşmeyeceği herkesin malumudur. Mümkün olan en kısa sürede Trabzonspor'u layık olduğu yere çıkarmak boynumuzun borcudur. Tarihimizin en zor süreçlerinden birini yaşayan kulübümüzün sağduyulu taraftarına ihtiyacı olduğu bu dönemi, hep beraber, iyi bir şekilde atlatabilmek adına herkese görev düşmektedir. Bu anlamda siz büyük Trabzonspor taraftarından isteğimiz sabırlı bir biçimde desteğe devam etmenizdir. Trabzonspor mutlaka ayağa kalkacak; sabırla, destekle ve hep birlikte…"

"TRABZONSPOR CAMİASI BİR ADALET MÜCADELESİ VERMEKTE" 

Şike sürecine de değinen açıklama şöyle tamamlandı:

"Trabzonspor olarak 2010-2011 sezonundaki şampiyonluğumuzun şike yoluyla elimizden alınmasıyla ilgili hukuki mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir. Trabzonspor, camiasıyla bir adalet mücadelesi vermektedir. Hukukçularımız CAS sürecini takip ederken, bugüne kadar davaya katkı veren diğer hukukçularımızla da gerekli koordinasyonlar sağlanmıştır. Trabzonspor Kulübü'nü, bugün yaşananlara bakıldığında, şikeyi farklı noktalara çekmek isteyenlerin anlamsız çabaları ilgilendirmemektedir. Trabzonspor Kulübü'nü sportif açıdan UEFA ve CAS'nın 'Türkiye'de 2010-2011 sezonunda şike yapılmıştır' kararları bağlamaktadır." DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P