banner1199

banner1197

Türk futbolunda tam profesyonel hakem olmayacak!

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, hakemlerin daha iyi şartlarda görev yapması için kolları sıvadı. TFF Başkanı Demirören’in de onayıyla hakemler yarı profesyonel olacak ve aylık 10 ile 15 bin TL arasında maaş alacak

SPOR 03.03.2015, 09:57 03.03.2015, 10:00
Türk futbolunda tam profesyonel hakem olmayacak!

Hakemler artık yarı profesyonel olacak. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, hakemlerin daha iyi şartlarda görev yapabilmesi için büyük bir adım attı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in de onay verdiği bu proje doğrultusunda Süper Lig’de düdük çalan hakemlere maaş bağlanacak.

İLK PLANDA 3 HAKEM VAR
En geç 2 hafta sonra başlayacak olan proje kapsamında ilk planda Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Bülent Yıldırım gibi vitrin isimler yarı profesyonelliğe geçiş yapacak. Bu hakemlere 10-15 bin lira civarında aylık maaş verilecek. Projenin önümüzdeki sezon başında Süper Lig’deki tüm hakemleri kapsayacağı öğrenildi.

BAŞARI, REKABET VE İSTİKRAR
Süper Lig’in yükünü çeken hakemler daha yüksek maaş alacak. Bu proje çerçevesinde hakemlerin her türlü antrenman, kamp ve sosyal etkinlikleri Futbol Federasyonu tarafından mercek altında tutulacak. Maaş alan hakemler tam bir profesyonel gibi yaşayacak. Bu uygulama ile başarı, rekabet ve istikrarın artacağı bildirildi. Hakemler halen maç tazminatı, yol harcırahı ve antrenman primi alıyor. Süper Lig’de düdük çalan bir hakem, her maç için tazminat olarak 5 bin 750 lira kazanıyor. (Habertürk)
Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P