banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Termik santrallere filtre takımını erteleyen madde çıkartıldı

GÜNCEL 04.12.2019, 22:35

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın vetosu sonrası termik santrallere filtre takılmasını erteleyen kanun teklifi Meclis'te yeniden görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmelerde filtre uygulamasını 2 buçuk erteleyen düzenleme torba kanun teklifinden çıkartıldı. Kanun teklifinin bu haliyle yarın Genel Kurul'a gelmesi bekleniyor.

Termik santrallere filtre takılma süresini erteleyen madde torba kanun teklifinden çıkartıldı.

Ak Parti, Dijital Hizmet Vergisine ilişkin bir kanun teklifi hazırlamıştı. Pakette termik santrallere filtre takılmasının 2 buçuk yıl ertelenmesine yönelik bir madde bulunuyordu. Teklif Meclis'ten geçmiş,  onay için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın önüne gitmişti. Ancak Erdoğan, veto hakkını kullanarak teklifi Meclis'e geri gönderdi.

Bunun üzerine Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ilgili madde tekrar tartışıldı. Maddenin tekliften çıkarılması kararlaştırıldı. Teklif bu haliyle 5 Aralık'ta Meclis Genel Kurulu'nda ele alınacak. Genel Kurul’da kabul edildiği takdirde bacasında filtre olmayan santraller kapatılacak.

SES AÇ//Kamil Okyay Sındır//((Bu kanun teklifi maddesi kaldırıldı diyelim. Bu termik santraller filtresiz çalışmaya devam edecek mi? Durdurulacak mı? Anayasanın gereği yerine getirilecek mi?)))
 

Yorumlar (0)