banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

22.06.2015, 16:35

Türkiye Cumhuriyeti için Türk Milleti kimdir?

ABD, İsrail ve AB devletlerinin, PKK’yı ve İslam adına hareket etiğini söyleyen örgütleri, yıllardır Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyetine karşı, açıktan ve gizliden kullandıkları herkesin malumudur.

Türk Devletinin iki yakası yıllardır bu nedenlerden dolayı bir araya gelememektedir.

Son zamanlarda izlenen politikalarla Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk Milletine sahip çıkmaktan hızla uzaklaşmış ve adeta Türk Milletine yabancılaşmıştır.

Neden böyle olmuştur?

Türk Devleti niçin Türk Milletine yabancılaşmıştır?

Türk Devletinin ulusal politikalarına yön verenler sanırım “ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” demedikleri, diyemedikleri için Türk Milletine karşı bilerek veya bilmeyerek tutarsız politikalar geliştirmişlerdir.

Bu türdeki kişiler ulus devletimizin temel direği olan “ Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.” Tanımındaki Türk Milletini dahi inkar edecek kadar şursuzlaşmıştır. Türk Milletine hissi bağlılık hissetmeyecek kadar duyarsızlaşanların, Atatürk Milliyetçiliği çerçevesinde tanımlanan Türk Milletini inkar eden etik ve dini milliyetçilerin Türk Milletinin menfaatini düşünmeyecekleri de acı bir gerçektir.

Ortadoğu’ya bakınız.

Kuzey Irak’ın, Suriye Kürtçüğünün ve hatta ileride Türkiye’den koparılmayı düşünülen bölgenin, bölge ülkelerine mahkum olmaması için Akdeniz’e bir şah damarı gibi bağlanmasını sağlayacak topraklar Araplardan ve Türklerden arındırma siyaseti çalışmaları sürmektedir.

Askerine kurşun sıkan, vatandaşını öldüren, topraklarında kan ve gözyaşı dökülmesine sebep olan ayrılıkçı Kürtlere ve onların destekçilerine adeta teslim olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti , Türk Milletini ne zaman koruyup kollayacaktır diye sorsak acaba biraz abartmış mı oluruz?

Ne yazık ki Türk Milleti sosyal bir olgu olarak AKP hükümetlerince kaderine terk edilmiştir.

Bahçeli’nin MHP’si tarafından oyalanmış ve çaresiz bırakılmıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin kontrolüne geçen CHP, kimlik ve şekil değiştirerek YENİ CHP olurken, Türk Milleti karşıtlığında Kuzey Irak’ı ve Suriye Kuzeyini Kürtleştiren emperyalistlerle aynı eksen de hareket etmekte ve politika üretmektedir. YENİ CHP, Türkiye’de de ayrılıkçı Kürtçüleri destekleyen AKP- HDP&PKK açılım anlaşmasını hayata geçirmek için var gücü ile mücadele vermektedir.

Türk Milletine en can alıcı darbeyi FETÖ vurmuştur. ABD ile işbirliği içinde olduğu değerlendirilen cemaat devlet organları felç etmiştir. Devleti gerekli reaksiyonları gösteremez hale getirmiştir.

*****

7 hazirandan beri yeni hükümet kurma çalışmalarına odaklanan Türkiye, ABD tarafından çevresini kuşatan Kürtçü yangına karşı gerekli hassasiyeti ve reaksiyonu gösterememektedir. Türkiye Cumhuriyetinden medet uman Irak Türkmenleri gibi Suriye Türkmenleri de IŞİD ve Kürtlerin eline terk edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti, Irak ve Suriye Türklerine yeteri kadar sahip çıkmayarak ileride utanç duyacağı nesilden nesle aktarılacak gafleti Türk Milletine yaşatmak üzeredir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yaşadığı coğrafyada Türk Milletinden ziyade ayrılıkçı Kürtçülerin hak ve menfaatlerini koruyup kollayacak şekilde mi hareket etmek istemektedir?

Yaşanan son yıllar Türk Milleti, gerek Türkiye’de, gerekse Ortadoğu’da kaderine terk edilmiştir. Türk Milleti üzerine oynanan oyunu bozacak yegâne yasal güç, meclis çatısı altında olan, Türk Milletine inanan ve Türk Milletinin ferdi olmaktan gurur duyan milletvekilleri ile mümkün olacaktır.

Türk Milleti emperyalizme başkaldırmalıdır.

Türk Milletini bu süreçten kurtaracak partilere ihtiyaç vardır.

Türk Milletini bu durumdan Mustafa Kemal’in CHP’si, MHP ve Vatan Partisi kurtarabilir.

Ancak Kılıçdaroğlu’nun ve ekibinin elinde olan Yeni CHP, PKK & HDP isteklerine hizmet etme adına desteklediği açılım şartları gereği büyük olasılıkla AKP ile koalisyon hükümeti kuracaktır.

Her ne kadar AKP’liler için MHP iyi bir ortak olsa da, Bahçeli eğer yine Bahçeliliğini yapmazsa MHP büyük oyunu görmüştür ve AKP ile koalisyon hükümeti kurmayacaktır.
Bu durumda açılım şartları takvime bağlanacak ve takvim sonunda da erken genel seçim olacaktır.

Bu nedenle gelecekte Kılıçdaroğlu’nun YENİ CHP’sini ve AKP’nin siyasi gücünü etkisiz kılmak için Türkiye’ye bir merkez partisi gerekmektedir.

Vatan Partisi merkez partisi olabilir.

7 Haziran seçim sonuçlarının tecrübesi ışığında Vatan Partisi yeni bir yapılanmaya ve organizasyona gitmelidir. Mevcut milli hükümet programını hayata geçirmek üzere kendisini merkez parti olmak üzere konumlandırmalıdır. Parti yönetim kadroları ve seçime hazırlık politikaları ve örgütlenme yapısı yeniden gözden geçirmelidir.

Vatan Partisi’ni tarihi bir sorumluk almalıdır.

Gördüğüm kadarı ile Vatan Partisi, azimli, kenetlenmiş, fedakâr ve inanmış bir örgüte sahiptir.

Bu inanmışlık içindeki kitleler doğru önderlerin elinde büyük işler başarabilirler.

Unutmayalım ki planları başarılı kılan uygulayıcılarıdır.

Ömer Yıldız
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P