banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Türkiye'nin doğusu yoğun kar yağışına teslim oldu

YURT HABERLER 13.12.2019, 21:14

Türkiye'nin doğusu yoğun kar yağışına teslim oldu. 111 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. 

Türkiye'nin doğusunda etkili olan kar yağışı hayatı felç etti. Yoğun kar ve tipi nedeniyle 111 yerleşim biriminin yolu kapandı.

Kars'ta etkili olan kar yağışının ardından kent merkezi beyaz örtüyle kaplandı. Yoğun kar yağışının etkili olduğu Sarıkamış'ta Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı.

Erzurum'da gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, kent merkezini beyaza bürüdü. Karla mücadele ekipleri hem kent içinde, hem de Erzurum-Kars ve Erzurum-Erzincan kara yolunda ulaşımda aksaklıkların yaşanmaması için seferber oldu.

Kar yağışı etkili olduğu yerlerden biri de Ardahan. Kentte Belediye ekipleri, yollarda ve kaldırımlarda kar küreme çalışması yaptı.

Ağrı'da etkili olan kar ve tipi ulaşımda aksamalara yol açtı. Van'ın Bahçesaray ilçesinde 7 ve Başkale ilçesinde 9 yerleşim biriminin yolu ulaşıma kapandı. 

Muş ve ilçelerinde de 35 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekiplerinin kapanan köy yollarını açmaya başladı.

Bitlis'te de bir köy yolu ulaşıma kapandı. Bitlis-Tatvan kara yolunda sabah saatlerinde yoğun sis etkili oldu. Sürücüler zor anlar yaşadı.

Hakkari'de kar ve tipi nedeniyle 19 köy ve 40 mezranın yolu ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekipleri, kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar (0)