banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

16.05.2016, 14:56

Türkiye tükenmişliğini mi yaşıyor?

Yarım asırdan fazla ömrümde Ecevitleri, Demirelleri, Erbakanları ve Türkeşleri gördüm. Kıbrıs harbine, 12 Eylül öncesinin terör olaylarına, sağ sol kavgalarına, PKK denilen dış beslemeli örgüt eylemlerine şahit oldum.

Lakin onca berbat ve rezil yıllarda dahi hiçbir zaman çaresizliğe ve acze düşmedim. Devlete ve devlet adamlarına karşı içimde güven duyma isteğim her zaman vardır.
Ancak AKP dönemi kadar kahrolduğum, AKP dönemi kadar karamsar olduğum yıllar hiç olmadı. 2002 yılından beridir AKP’nin izlediği gerilim dolu, yüksek tansiyonlu iç siyasetinden illallah ettim. AKP’li yıllarda yaşama sevincimizi ve yarına umutla bakma melekemizi neredeyse tükettik.
Her gün bir önceki günden daha fazla artan kaotik siyasi ortamlara ve günlere mahkûm olmak,
Her gün bir yerlerde bombaların patlatılacağını, tuzaklanmış arabaların sokaklarımızda serseri mayın gibi dolaşacağını bilmek,
Her gün üçer, beşer onar şehit vermenin artık normal bir olay olduğunu düşünmeye başlamak ölümden de beter bir durumdur benim için ve açıkçası başkaları nasıl hisseder bilmem ama benim için tükenmişliği ifade etmektedir.

İç isyana dönüştürülmeye çalışılan terör kalkışmaları karşısında ürkek davranan ve caydırıcı yasal tedbirlere başvurmayan devletin, nerdeyse artık kendini koruyamayacağını düşünmeye başladım.
Yaşadığımız günler itibari ile ne çocuklarımın, ne torunlarımın ne kendimizin, ne de milletimizin geleceğinden umutlu değilim.
Var olan anayasayı kabullenemeyen AKP’nin, yeni anayasa hayalleri ve başkanlık hesap kitapları ülkeyi parçalanma noktasında, yaşanmaz hale getirmektedir.
Tırmanan yıkıcı, bölücü, dinci terör örgütlerinin faaliyetlerini, sıradan yasal polisiye tedbirlerle önlemenin ve yok etmenin mümkün olmadığını, devlet yönetenler ne zaman anlayacaktır?

Ülkemizi yönetenler yanlış dış politikalarla, yanlış iç politikalarla ABD, AB ve Rusya’yı hudut komşumuz haline getirmiştir.
PKK artık o bildiğimiz PKK değildir. PKK yönetenler artık o PKK’lılar değildir.
Türkiye’nin bu duruma düşmesinin ana sebebi de;
Atatürk Türkiye’sine düşman FETÖ’nün şakirtleridir.
Atatürkçülüğün arkasına saklanıp yan gelip yatanlardır.
AKP’nin hesapsız kitapsız siyasi hırsları, yeni bir anayasa ile yeni bir devlet ve yeni bir siyasi sitem kurma hayalleridir.

Ülkemiz yaşadığı onca kaotik ortama rağmen AKP’ce yeni anayasa ve yeni siyasi başkanlık sitemi için hızla erken genel seçime sürüklenmektedir.
Her ne kadar hak etse de HDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması, MHP’nin parçalanmaya çalışılması, AKP’yi rakipsiz bir şekilde seçimlere götürme planının bir parçası mıdır?
Gerek iç ve gerekse dış aktörlerin siyasi cambazlık ve terör oyunu, ölümcül sonuçları olacak çok kötü bir politik senaryonun uygulanmasından başka bir şey değildir.

Türk Devleti ve Türk Milleti baskı ve saldırısı altındadır.
Türk Milleti için Türkiye’de yaşamak gün geçtikçe daha çileli ve daha zor olacaktır.
Ülke ve can güvenliğinin iyice zafiyete uğradığı günlerde hayal satmanın, boşu boşuna konuşmanın ve yazmanında esasında bir anlamı yoktur.
Memleket her gün beşer onar şehit verirken sağda solda düğün dernek gezen devlet erkanı ile bu olayların sonlandırıla bileceğine inanmıyorum.
Yaşadığımız olaylar benim için sözün bittiği yerdir.

Anladığım kadarı ile AKP’nin derdi ne devlettir ne de millettir. AKP’nin hesap kitabı, devletteki güçlerini ne pahasına olursa olsun korumak ve yeni bir anayasa ile Atatürksüz Türk Milletsiz Cumhurbaşkanının idare edeceği yeni bir devlet düzeni kurmaktır.

Dün MHP kongresinin iptal ediliş şekli, ibretlik bir hukuk dersi konusudur. Devlet Bahçeli sayesinde MHP yok edilmeye çalışılmaktadır.

KINALI KOÇLAR DÜŞER DÖNER YAPRAĞA…

Feryatlar duyulur,  analar ağlar.
Bir yiğit girince kara toprağa.
Memleket yaslanır, harlanır dağlar.
Kınalı koçlar düşer, döner yaprağa…
 
Vatanın dört yanı, kanla sulanır,
Kulaktan kulağa, ulak ulanır...
Devlet, devlet iken, aklı bulanır.
Kınalı koçlar düşer, döner yaprağa...
   
Ülkemi kuranlar, nasıl kurdular?
Cumhuriyet dedik, hesap sordular.
Aydınları bir bir hapse koydular.
Kınalı koçlar düşer, döner yaprağa…
 
Olacaksan, şimdi taraf olmalı.
Türk’e, Atatürk’e, sahip çıkmalı.
Hakimler, savcılar hesap sormalı.
Kınalı koçlar düşer, döner yaprağa…
 
Allah’a iman şart, şeytana haşa.
Sessizlik ikrardır, akılsız başa.
Cemaat, cemaat bölündük amma.
Kınalı koçlar düşer, döner yaprağa...
 
Derdime dermandır, cana can veren.
Türk’e düşmandır, Atatürk sevmeyen.
Ettiği yemine sadık kalmayan,
“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” demeyendir.

Ömer Yıldız
Ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P