banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

05.05.2015, 18:04

Vatan Partisi, Gaziantep’in sorunlarına çözümü olan biricik Parti’dir

 27 Nisan günü düzenlediğimiz basın toplantısı ile Mecliste temsil edilen Partilere bir çağrıda bulunduk. Gaziantep’in en önemli sorunlarına ilişkin çözümlerinin ne olduğunu sorduk.

Sorumuza bugüne kadar cevap alamadık. Ayrıca Gaziantep’in sorunlarına çözümlerini, halkın önünde tartışma çağrımıza da henüz cevap almış değiliz.
Çağrımızı tekrarlıyoruz: AKP, CHP, MHP ve HDP’nin Gaziantep 1. sıra adayları! Sayın Mehmet Şimşek, Sayın Mehmet Şeker, Sayın Ümit Özdağ ve Sayın Celal Doğan! Geliniz çözüm önerilerimizi canlı yayında halkın önünde tartışalım.

Mülteci sorunu çözülmeden Gaziantep’in hiçbir sorunu çözülemez!

Vatan Partisi, Gazianteplilerin en temel sorunu konusunda çözümü olan biricik Parti’dir. Diğer Partilerin bu en önemli soruna bir çözümlerinin olmadığını biliyoruz.
Terör sorunu bitmeden mülteci sorunu çözülemez. Suriyelileri, terörün devam ettiği ülkelerine geriye dönmeye zorlamak ise onları ölüme göndermek anlamına gelir.
Ancak Suriye ve Irak’ta terör bitip, can ve mal güvenliği sağlandığında, bu insanlar güvenlik içinde yurtlarına dönebileceklerdir.

Ayrıca Suriye ve Irak başta olmak üzere Arap ülkeleri pazarının Türkiye’ye kapanması, en başta Gaziantep ekonomisini vurmuştur. Fabrikalar kapanmakta, işsizlik çığ gibi büyümektedir.

Güney komşularımızda terörün bitirilmesinin tek bir yolu bulunuyor: O da Bölge ülkelerinin, yani Türkiye, İran, Irak ve Suriye’nin işbirliği yapmasıdır.
Bu işbirliği, İslam dünyasının ezici çoğunluğu ile gelişmekte olan ülkelerin desteğini alacaktır.

Bölge ülkelerinin işbirliği yapmasının önündeki engel ABD emperyalizmi ve onun işbirlikçisi olan AKP iktidarıdır.

ABD’ye tavır almadan ve AKP iktidarını yıkmadan bölge çapında arzu edilen ve sonuç alıcı işbirliğinin gerçekleşmesi mümkün değildir.

CHP, HDP ve MHP de Atlantikçi oldukları için bölge ülkeleri arasında işbirliğine karşı çıkıyorlar.

Vatan Partisi ise Batı Asya Birliği’ni savunuyor.

Çözüm; Suriyelilerin barış içinde ülkelerine dönmesidir.

Ülkemizde zorunlu olarak bulunan Suriyelilerin, burada olmaktan mutlu olduklarını hiç kimse iddia edemez. Onların da en büyük özleminin, can ve mal güvenliğinin sağlandığı ülkelerine dönmek olduğu biliniyor.

Batı Asya Birliği, bölgeyi bugün yangın yerine çevirmiş olan etnik ve dinci terörü altı ay ile bir sene gibi bir süre içinde temelli olarak bitirir.
Bölge ülkeleri ile işbirliği sonucu terör sona erdikten sonra Suriyelilerin tamamına yakını ülkelerine geri dönecektir.

Gaziantep’in mülteci sorununun biricik çözümü budur.

Şam, Tahran, Bağdat, Kahire ve Beyrut’a kardeş elini uzatan, halklarımız arasında dostluk ilişkileri kuran, emperyalist müdahalelere karşı Bölge ülkeleri arasında işbirliğini savunan Vatan Partisi, bütün bu çabalarından dolayı, Gaziantep’in en temel sorununa biricik çözümün sahibi olan Parti’dir.
Vatan Partisi, sorunun çözümü için daha bugünden kolları sıvamıştır. Genel Başkanımız iki ay önce Şam’daydı ve Sayın Beşar Esad ile görüştü. Genel Başkan Yardımcımız ve Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkanımız Emekli Korgeneral Sayın İsmail Hakkı Pekin başkanlığındaki bir Parti heyetimiz ise 10 gün önce Tahran’daydı.
Bütün komşularımız ile anti emperyalizm temelinde dostluk ve işbirliğini, bugünden adım adım inşa ediyoruz.

Vatan Partisi’nin çözümü

Vatan Partisi iktidarında Türkiye; Suriye ve Irak ile olan sınırlarında kontrol sağlanacak,

sınırlarımız terörist giriş çıkışlarına kapatılacaktır.

Türkiye; İran, Irak, Suriye ve Azerbaycan hükümetleri ile toprak bütünlüğünün

korunması ve milli egemenliğin ve milli birliğin sağlanması konusunda işbirliği yapacaktır.

Sınır kontrolünün sağlanması ve teröre karşı ortak mücadele edilmesi durumunda, altı ay

ile bir yıl içinde terör son bulur. Suriyeli kardeşlerimizin güvenlik içinde yurtlarına dönmesinin koşulları yaratılır.

Türkiye, İran, Irak ve Suriye ve Azerbaycan; kendi aralarında ortak bir Ekonomik Bölge oluşturacaklardır. Savaşın yakıp yıktığı Irak ve Suriye’nin yeniden inşası için ortak projeler geliştirilecektir. Bu durumda, bir sanayi kenti olan Gaziantep’in bütün fabrikalarının tam kapasite halinde çalışması bile oluşacak talebi karşılamaya yetmeyecektir.

Kısacası Bölge ülkelerinin, terör sorununu çözmeleri ve ekonomik işbirliğine gitmeleri; var olan işsizlik ve üretim sorununun çözülmesinin ötesinde, Gaziantep’in ekonomik büyüklüğünün katlanması anlamına gelecektir.

Komşularımızla yapılacak işbirliği; Lübnan, Ürdün, Filistin ve Mısır başta olmak üzere gelişen dünyanın tüm ülkeleri ile karşılıklı yarar temelinde ilişkilerle tamamlanacaktır.

Bütün bu adımları atabilmenin olmazsa olmaz koşulu Bölge ülkelerinin her türlü emperyalist müdahaleye karşı güçbirliği yapmalarıdır. 1991 yılından bu yana işgalci bir güç olarak bölgede bulunan ABD, yaşanan terörün, mülteci sorununun ve ekonomik yıkımın nedenidir.

Onun için sorunu çözmenin ilk adımı işgalci ABD’nin bölgedeki askeri varlığını son vermektir. Bölge ülkeleri arasında askeri işbirliği ABD’yi geri çekilmek zorunda bırakacaktır.

Türkiye’nin AB kapısına bağlı olması bölge ülkeleri ile geliştirilecek ilişkilerin önünde engeldir. Türkiye Avrupa Birliği’ne üyelik başvurusunu geri çekmelidir.

Mehmet Bedri GÜLTEKİN
ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (0)
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P