banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

18.02.2015, 14:38

Vatan Partisi’ne üye akını ne anlama geliyor?

 15 Şubat Pazar günü Ankara’da yapılan Kurultay’dan sonraki iki gün içinde, beş binin üzerinde yurttaşın internet üzerinden Vatan Partisi’ne üye olması, üzerinde durulması gereken son derece önemli bir gelişmedir.

Vatan Partisi’nin il ve ilçe örgütlerine giderek veya Partililerin çalışmaları sonucu üye olanlarla birlikte bu rakamın gerçekte çok daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.
Yeni bir “durum” vardır.

Türkiye tarihinde sistem dışı bir Parti’ye, bu yoğunlukta bir üye akınının örneği yoktur.

İnternet üzerinden üyelik başvurusunda bulunanların özellikleri, üye akınını daha da anlamlı kılıyor. Mühendisler, öğretmenler, öğretim üyeleri, emekli subaylar, gençler ve işçiler…

Yani toplumumuzun nitelikli, öncü kesimi artık tercihini yapmaktadır.

Türkiye’nin nesnelliği

Parti’ye üye akını, önümüzdeki haftalar ve aylar içinde sürecektir. Çünkü bu yöneliş önemli bir nesnelliğe oturmaktadır.

Türkiye, tarihinin en büyük krizinin içindedir. Önümüzdeki aylar ve yıllar içinde büyük bir hesaplaşma kaçınılmazdır. İşte bu nesnellik halkımızı; bir çıkış yolu bulmaya, bütün gücünü içinde toplayacağı doğru adresi aramaya zorlamaktadır.

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları, tartışmalara yer bırakmayacak şekilde ortaya koydu. Bugünün Türkiye’sinde sistem partilerinden kopmuş ve arayış içinde olan yüzde 20’nin üzerinde bir yurttaş kitlesi vardır.

Bugün için bir çıkış yolu görmediği için, mevcut partilerden birini kerhen de olsa hâlâ desteklemeye devam eden, en az bu kadar bir yurttaş kitlesinin daha olduğu da bir gerçektir.

Vatan Partisi Olağanüstü Kurultayı ile birlikte Türkiye’ye sunulan resim; işte bütün bu yurttaşlar tarafından aranılan adresin bulunduğu anlamına gelmiştir.
Seçime kadar önümüzde üç ayı aşkın bir zaman var. Vatan Partisi’ne yönelik üye akınının bu süre içinde yüzbinin üzerinde bir rakama ulaşabileceğini söyleyebiliriz.

Her sandığa bir görevli

Türkiye’de yaklaşık olarak 200 bin seçim sandığı var. Genel seçimde ciddi bir sonuç almak her sandığa en az bir görevli koymakla mümkündür.

Kurultayla başlayan üye akınından hareketle şimdi 7 Haziran’a kadar Vatan Partisi açısından 200 bin görevli bulmak hedefine ulaşmak gerçekçidir.

Seçim sandıkta kazanılır. Sandığa hakim olmayan bir Parti’nin seçimi kazanmasına olanak yoktur.

Seçimlerde, İktidar Partisi başta olmak üzere bütün sistem Partilerinin, her türlü hileye başvurduklarını biliyoruz.

Dolaysıyla Vatan Partisi açısından seçimde başarı hedefi, her sandığa bir görevli koymayı zorunlu kılar.

Her sandığa bir görevli bulmak demek, aynı zamanda her bir sandık çevresinde örgütlenmek demektir. Her sandık çevresinde örgütlenmek ise, halk içinde ülke çapında derinlemesine en yaygın örgütlenmeyi gerçekleştirmek demektir.

İki liste

Yüzbinin üzerinde üye sayısına ulaşmak, Vatan Partisi örgütleri ve üyelerinin harekete geçmesiyle mümkündür.

Elbette merkezi olarak yapılan siyasi çıkışlar, gerçekleştirilen eylemler ve kampanyalar; toplumun öncülerini Partiye yöneltecektir. Örneğin; AİHM’de elde edilen başarı ve Olağanüstü Kurultayın büyük bir başarı ile gerçekleştirilmesi ile birlikte başlayan Partiye üye akını gibi.

Şimdi Parti örgütleri ve üyelerinin harekete geçmesinin zamanıdır.

Vatan Partisi’nin her üyesinin cebinde iki liste olmalıdır: 1. Parti’ye üye yapmayı düşündüğü isimleri içeren liste. 2. 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde Vatan Partisi’ne oyunu verme sözünü aldığı, akrabaları başta olmak üzere bütün dost ve arkadaşlarının isimlerini içeren liste.

Yüzbinin üzerinde üye ve bu üyelerin isim isim oy sözü aldığı milyonları içeren listeler çalışması seçimde başarının örgütsel anahtarıdır.

Böyle bir örgütlenmenin yaratacağı rüzgâr ile 7 Haziran seçimleri için hedeflenen en az beş milyon oy hedefinin gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Mehmet Bedri GÜLTEKİN
ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (8)
muammer kancan 5 yıl önce
On yildir bu partideyim bu yukselisi gormek beni gurbetciyim coluk cocuguma kavustugum gun ki gibi mutlu etti bunun ustunde mutluluk yok benim icin butun isci,leri bu partide birlesmeyi israrla davet ediyorum
Aziz sisman 5 yıl önce
Bekledigimiz olusum zamaninda olmus.
Seref 5 yıl önce
simdiden soz veriyorum benim oyum "vatan'a"
Ayse 5 yıl önce
vatan partisinde birlesmek bu dönemde yapilmis en dogru karar.zaman birlesme zamaniydi bunu da basardilar.kutluyorum.mücadeleye devam.
izzet cilenti 5 yıl önce
benim oyumda vatan partisine ben yurt disinda yasiyorum fakat kesin oyumu vatana vereceyim, atatürkü cok seviyorum
Ertan kara 5 yıl önce
sülalece oyumuz vatana!
Baki Gündoğan 5 yıl önce
vatan partisi hepimizin kurtuluşu olacak.
oylarımızı bu partiye seve seve vereceğiz.
enginkemalkatılmış 4 yıl önce
vatanpartisi uyesiyim benenginkemalkatılmış bayburtluyum
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P