banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Ağrı eksi 9 dereceyi gördü, Ardahan'da kar engeli (Doğu Anadolu hava durumu)

Yurdun dört bir yanında soğuk hava hakim olurken Doğu Anadolu bölgesinde gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 9 derece ile Ağrı'da kaydedildi. Ardahan'da kar yağışı ve tipi ulaşımda aksamalara yol açtı. 

YURT 17.02.2019, 09:57 28.03.2019, 22:28
Ağrı eksi 9 dereceyi gördü, Ardahan'da kar engeli (Doğu Anadolu hava durumu)

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 9 derece ile Ağrı'da ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede hava sabah saatlerinde az bulutlu açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı Iğdır'da 1, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 9, Erzurum'da 7, Kars ve Ardahan'da 6, Erzincan'da 1 derece ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklığının Iğdır'da 9, Erzincan'da 7, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 3, Ardahan ve Erzurum'da 2, Kars'ta 1 derece olması bekleniyor.

KAR KALINLIĞI 32 SANTİMETRE

Kar kalınlıkları Ağrı'da 32, Erzurum'da 24, Kars'ta 18 santimetre ölçüldü.

Kayak merkezlerinde ise kar kalınlığının Ergan'da 95, Sarıkamış'ta 93, Palandöken ve Konaklı'da 90, Yalnızçam'da 32 santimetre olduğu belirlendi.

Yetkililer, bölgede sabah ve gece buzlanma ile don, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yerlerde de gün içinde çığ riski bulunması nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması uyarısında bulundu.

ARDAHAN'DA KAR ULAŞIMI AKSATTI

Ardahan'da kar yağışı ve tipi ulaşımda aksamalara yol açtı. Kent merkezinde aralıklarla etkili olan kar yağışı, yüksek kesimlerde tipiye dönüştü.

Kar ve tipi nedeniyle Ardahan-Şavşat kara yolunda tır geçişlerine izin verilmiyor. Ardahan-Posof kara yolunda ise polis ekipleri, sürücülerin araçlarına zincir takmasını istiyor.

Karayolları ekipleri de yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması yürütüyor.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P