banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından ve Adana Valilisi Demirtaş'tan açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Adana'da selden etkilenen vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kaynak aktarımında bulunduklarını bildirdi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, sağanaktan olumsuz etkilenen Seyhan ve Yüreğir ilçelerindeki okullarda incelemelerde bulundu.

YURT 25.12.2019, 15:34
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından ve Adana Valilisi Demirtaş'tan açıklama

Selçuk, Twitter hesabından, Adana'da sağanak nedeniyle oluşan selden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bakan Selçuk, "Selden etkilenen vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için Bakanlığımız tarafından, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza kaynak aktarımında bulunduk." ifadesini kullandı.

Vali Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl ve İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ile okullarda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

İncelemelerinin ardından açıklama yapan Demirtaş, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için çalışmalara derhal başlandığını kaydetti.

Olumsuz hava koşulları sebebiyle eğitim ve öğretime ara verildiğini hatırlatan Demirtaş, çocukların herhangi bir sıkıntı yaşamadan eğitimlerine devam edebilmesi için her türlü tedbirin alınmaya devam edeceğini belirtti.

Vali Demirtaş, yağıştan etkilenen bölgelerde hayatın normalleşmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşların üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğini ifade etti.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P