banner1199

banner1197

Ankara'da metro çilesi

Ankara’da 16 Nisan’da başlayan metro çalışmaları vatandaş için çileye dönüştü.Atatürk Kültür Merkezi ile Akköprü İstasyonları arasındaki bağlantı çalışması nedeniyle yurttaşlar, 1 kilometre için 3 araç değiştiriyor, aktarma otobüslerine binmek için 200 metre yol yürüyor. İstasyonlardaki bekleme süresi de artmış durumda.

YURT 25.04.2016, 19:00
Ankara'da metro çilesi
1 kilometre için 3 araç değiştiriyorlar. İstasyonlarda izdiham yaşıyorlar.  Başkente Keçiören metrosu bağlantı çalışması Ankaralılar için tam bir çileye dönüştü.

Metro çalışması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 16 Nisan’da başlatılmıştı. Atatürk Kültür Merkezi ile Akköprü İstasyonları arasında çalışmayan metro nedeniyle yurttaşlar otobüslerle iki istasyon arasında taşınıyor.

Akköprü İstasyonunda inen yurttaşlar 200 metre ileride bulunan aktarma otobüslerine yürümek zorunda kalıyor. Metro çalışması istasyonlardaki bekleme süresini de arttırdı. En az on dakika metro bekleyen yurttaşlar için süre 30 dakikaya kadar çıkabiliyor.

Bağlantı yolu yapımı nedeniyle metroların vagon sayısı da azaldı. Yurttaşlar uzun bekleyişin ardından Kızılay-Çayyolu yönüne izdiham yaşayarak gidiyor.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir de Akköprü istasyonunda incelemelerde bulundu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ulaştırma Bakanlığı’nı eleştirdi.

  


Haber: İsmail Eray Çelebi
Kamera: Barış Yurteri
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P