banner1199

banner1197

Annelerin eylemi ses getirdi

PKK'nın kaçırdığı çocuklarla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Hakkari'de dağa çıkarmak üzere bir evde alıkoyulan 3 kız, güvenlik güçlerinin operasyonuyla kurtarıldı. Kızların ikisinin, Diyarbakır'da eylem yapan annelerin çocukları olduğu öğrenildi. Şırnak'ta ise 14 yaşında bir çocuk PKK'dan kaçarak jandarmaya sığındı.

YURT 05.06.2014, 21:10 05.06.2014, 20:13

PKK'nın kaçırdığı çocuklar operasyonla kurtarıldı. Bu haber Diyarbakır'da 19 Mayıs'tan bu yana eylem yapan annelerin yüreğine su serpti. Diğer analara da umut oldu.

Operasyonun adresi Hakkari Yüksekova'ydı. PKK tarafından kaçırılan S.B. adlı kız çocuğu babasına telefonla ulaştı. S.B. babasına PKK tarafından iki arkadaşıyla birlikte kaçırıldığını söyledi.

Polis, telefon kayıtlarını incelemeye aldı. Kullanıcının Yüksekova İlçesinde olduğu anlaşıldı. Yeşildere Mahallesi'de tespit edilen eveoperasyon düzenlendi.

Operasyonda, terör örgütüne eleman kazandıran Kader. E. ve Seher K. adlı kişiler gözaltına alındı. Dağa götürülmek için evde tutulan ikisi 18 yaşından küçük S.B., Z.T. ve F.K. adlı 3 kız çocuğu kurtarılarak ailelerine teslim edildi. Kızların ikisinin Diyarbakır'da eylem yapan annelerin çocukları olduğu öğrenildi.

Aynı saatlerde bir başka haber de Şırnak'tan geldi. Beytüşşebap İlçesi'nde PKK tarafından kaçırılan 14 yaşındaki M.E., örgütten kaçarak güvenlik güçlerine sığındı. Jandarma M.E.'yi ailesine teslim etti.

Hakkari'de ise, 2 PKK'lının da örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğu öğrenildi. Teslim olan 2 kişinin kimlik bilgileri henüz açıklanmadı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P