banner1199

banner1197

Aydın'da çocuk istismarına karşı panel

"Çocuklara yönelik istismar" son günlerde Türkiye'nin önemli gündem maddelerinden biri. Aydın'da "Çocuk İhmal ve İstismarı paneli" düzenledi. Panele katılan konuşmacılar çok çarpıcı açıklamalar yaptı, çocuk istismarı konusunda yapılması gerekenleri anlattı.

YURT 02.05.2019, 20:57

Cumhuriyet Kadınları Derneği Aydın Şubesi ve Ege Kadın Buluşması Bileşenleri, Çocuk ihmal ve istismarı konusunda bir panel düzenledi. Panelde çocuklara yönelik taciz ve istismar türleri ve çocuk gelinler gibi konular çarpıcı bilgiler eşliğinde uzmanlar tarafından anlatıldı. 

Psikolog Yasemin Demirbaş, çocuk gelin kavramına çok çarpıcı ifadelerle tepki gösterdi.

Karadeniz İlleri Kadın Platformu Derneği (KİKAP) Samsun ve Trabzon Kurucu Başkanı Nilgün Turan ise, çocuk yaşta hamile kalan kızları yürek burkan ifadelerle anlattı.

Cinsel taciz veya tecavüz mağduru çocukların yargı sürecinde ifade alma, muayene gibi işlemler nedeniyle aynı travmayı tekrar tekrar yaşıyor. Turan, tüm bu işlemlerin bir defada yapılabildiği Çocuk İzlem Merkezleri'nin her ilde açılması gerektiğini söyledi. 

Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Erel de, çocuklara yönelik taciz ve istismar türleri hakkında bilgi verdi.

Panelin sonunda konuşmacılara çiçek ve teşekkür belgesi takdim edildi. 


HABER-KAMERA: GÜÇLÜ ÇEZİK
ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P