banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Bitlis Tatvan Belediyesi'nden Van Gölü Elektrik Dağıtım VEDAŞ açıklaması! "Hukuki girişimler başlatıldı"

Bitlis Tatvan Belediyesi, su depolarının ve belediye hizmet binalarının elektriklerinin kesildiğini açıkladı. Belediye açıklamasında, "Bilindiği üzere kentimizin su ihtiyacının büyük bir kısmı ana depo olan Kırkbulak su deposu tarafından karşılanmaktadır. Bu su depomuzun ve diğer depolarımızın elektriği Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) tarafından ‘borç’ bahane edilerek sürekli kesilmektedir." ifadeleri kullanıldı. Belediye, konuyla ilgili hukuki girişimleri başlattıklarını duyurdu

YURT 06.09.2019, 09:26
Bitlis Tatvan Belediyesi'nden Van Gölü Elektrik Dağıtım VEDAŞ açıklaması! "Hukuki girişimler başlatıldı"

Bitlis Tatvan Belediyesi, şu açıklamayı yaptı:

"Bilindiği üzere son günlerde ilçe geneline sık sık su kesintileri yaşanmaktadır. Yaşanan kesintilerin küçük ve lokal bir kısmının sebebi belediyemiz tarafından yürütülen altyapı çalışmaları ve doğalgaz şirketi tarafından yürütülen şebeke çalışmaları olmakla beraber uzun süreli su kesintilerinin sebebi ne yazık ki su depolarının elektriğinin kesilmesidir.

Bilindiği üzere kentimizin su ihtiyacının büyük bir kısmı ana depo olan Kırkbulak su deposu tarafından karşılanmaktadır. Bu su depomuzun ve diğer depolarımızın elektriği Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) tarafından ‘borç’ bahane edilerek sürekli kesilmektedir.

Belediyemizin önceki dönemlerden kalma elektrik borcu yapılandırılmış olup ödemelerimiz düzenli olmasına rağmen ilgili dağıtım şirketi belediyemize göndermiş olduğu tebligatta borcun kapatılmaması durumunda elektriklerin kesileceğini belirtmiş olup hemen akabinde elektrikleri kesmiştir. Tebligat ile aynı gün içerisinde kesinti yapılması teamüllere aykırı olup, kesintilerin keyfi, kasıtlı ve kötü niyetli olduğunu göstermektedir.

Yine nakit ödemelerimizin yanı sıra Güneş Enerji Santralimizden (GES) şebekeye verilen enerji tutarında borçtan mahsup yapılmaktadır.

Düzenli ödeme yapmamıza rağmen özellikle su depolarımızın elektriğinin kesilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. VEDAŞ’ın bu uygulaması halkımızın en temel hakkı olan temiz su hizmeti alma hakkının kesintiye uğramasına ve halkımızın mağduriyet yaşamasına sebebiyet vermektedir. Öte yandan elektrik kesintisi yüzünden hastaneler ve itfaiye gibi kritik hizmet yürüten birimlerinde su sıkıntısı yaşamasına sebebiyet vermektedir.

Şuan itibariyle su depolarımızın ve belediye hizmet binalarımızın elektrikleri kesilmiş durumdadır.

Bu hukuksuz uygulama neticesinde halkımız mağdur edilmektedir.
Su depolarına jeneratörlerle enerji vererek mağduriyeti en aza indirmeye çalışırken konuyla ilgili gerekli hukuki girişimleri de başlatmış bulunmaktayız."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P