banner1199

banner1197

Bolu’da lise öğrencileri 5 gündür kayıp

Bolu’da 5 gün önce evinden çıktıktan sonra kayıplara karışan Bolu Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Eren Yiğit için ailesinin endişeli bekleyişi devam ediyor

YURT 20.02.2015, 15:22 20.02.2015, 15:23
Bolu’da lise öğrencileri 5 gündür kayıp
 Eren’in amcası Sabahattin Bozoğlu, “Eren 5 günden beri kayıp. Kız arkadaşıyla bir saat telefonda konuşmuşlar. Sonra intihar etmeyeceğini söyleyerek şaka yaptığını söylemiş. Kız arkadaşlarına ‘Ben size yerimi bildireceğim’ demiş” dedi.

Psikolojik sorunları olduğu ifade edilen 17 yaşındaki lise öğrencisi Eren Yiğit’in ailesi, 5 günden bu yana çocuklarından haber alamıyor. Pazartesi günü sabah okula gitmek için evden ayrılan Eren Yiğit, Cici Taksi Kavşağı’nda okul arkadaşlarının yanından ayrılarak minibüsten indi. Eren daha sonra Çakmaklar Çamlığı mevkiinde kız arkadaşı ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen görüşmenin ardından kız arkadaşına bulunduğu mevkii ve kendisinin de içinde yer aldığı bir video gönderen Eren’e, Pazartesi akşamı ulaşmak isteyen ailesi o günden beri haber alamıyor.

Eren Yiğit’in ailesi Jandarma ve AFAD ekiplerinin geçtiğimiz gün arama çalışmaları yaptığını ancak çocuğa ait bir ize rastlayamadığını söyledi. 17 yaşındaki Eren’in amcası Sabahattin Bozoğlu, “Okula gidiyorum diye babası göndermiş. Otobüse binmişler arkadaşına ‘Ben ineceğim’ demiş. Arkadaşı ‘Sen okula gitmeyecek misin?’ diye sormuş. Eren’de okula gitmek istemediğini söyleyerek ‘Amcamın yanına gideceğim’ demiş. Sonra benim işyerime gelmiş. Yengesiyle bir bardak çay içtikten sonra yengesinden harçlık istemiş. Daha sonra işyerinden çıkmış” diye konuştu.

Bozoğlu ayrıca, “Daha sonra saat 10:00 gibi kız arkadaşını aramış. Kız arkadaşına, ‘Ben şu anda dağın en üst seviyesindeyim. Elimde alkol var, bıçak ve depresyon ilaçlarım var’ demiş. Zaten kendisi psikolojik tedavi görüyordu. İntihar edeceğini söylemiş. Kız arkadaşıyla 1 saat telefonda konuşmuşlar. Sonra intihar etmeyeceğini söyleyerek şaka yaptığını söylemiş. Kız arkadaşlarına ‘Ben size yerimi bildireceğim’ demiş. Cep telefonuna video çekerek kız arkadaşına göndermiş. Telefonla çok aradık cevap vermedi. Gece telefonuna hiç ulaşamadık. Bütün birimler Eren’e arıyor. AKUT ve UMKE’ye haber verdik. Aranıyor ancak şu anda izine rastlayamadık” dedi.


Bülent Velioğlu
İHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P