banner1199

banner1197

Booking'ten 'hukuki süreç' açıklaması

Türkiye'deki faaliyetleri mahkeme tarafından engellenen online rezervasyon sitesi bookingcom, devam eden hukuki süreç ile ilgili resmi açıklama yaptı

YURT 15.05.2017, 11:27
Booking'ten 'hukuki süreç' açıklaması

Dünyaca ünlü online rezervasyon sitesi Booking, Türkiye'de hakkında açılan dava ve devam eden yasal süreç hakkında bir açıklama yaptı. Şirket, kendi faaliyetlerinin kısıtlanmasına yönelik mahkemece alınan ihtiyati tedbir kararına yapılan itirazın hukiki sürecinin devam ettiğini vurgularken Türkiye turizminin bu süreçten gördüğü zararın altını çizdi.

İşte site tarafından yapılan kamuoyu açıklamasının tamamı:

"Booking.com olarak Türkiye'den gerçekleştirilen online rezervasyon faaliyetlerimizin kısıtlanmasına yönelik mahkemece alınan ihtiyati tedbir kararına yaptığımız itirazın hukuki süreci devam etmektedir. 10 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen duruşmada, mahkeme heyeti itirazımıza ilişkin bir karar vermemiş olup, duruşmayı 26 Mayıs 2017 tarihine ertelemiştir. Bu süre zarfında, Türkiye yasalarına bağlılığımızın gereği olarak, Türkiye'den sadece Türkiye içine verdiğimiz servislerimizin erişimi ihtiyaten kapalı olmaya edecektir. Ancak Türkiye'den yurtdışına olan online rezervasyon hizmetimiz ise kesintisiz sürmektedir.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P