banner1199

banner1197

Çaldı, satamadı, kesip dağıttı!

BURSA'nın İnegöl ilçesinde iddiaya göre bir kişi Kurban Bayramı öncesinde çaldığı ineği pazarda satamayınca kesip komşularına dağıttı. Güvenlik kamera kayıtlarından belirlenen şüpheli Murat S. denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakıldı.

YURT 03.10.2015, 00:02 03.10.2015, 00:02
Çaldı, satamadı, kesip dağıttı!
İnegöl'e bağlı Kulaca Mahallesinde Ali Ata'ya ait büyükbaş sürüsü mera otladığı sırada sürüden bir inek çalındı. İnek, olaydan bir gün sonra gece saatlerinde, devriye gezen ekip tarafından Kulaca Mahallesi çıkışında çalılık alanda bulundu. Sahibine teslim edilen inek, bir gün sonra yine aynı yerden çalındı. Bu kez olay Kurşunlu Jandarma Karakolu ekiplerine bildirildi. Kulaca Mahallesi'nde olayı araştıran jandarma ekipleri, ineğin satılma ihtimali üzerine hayvan pazarında araştırma yaptı. Araştırmada inek bulunamazken, çevredeki güvenlik kamera kayıtları incelendi. Görüntülerde, ineğin hayvan pazarında kurbanlık olarak satışa sunulduğu belirlendi. Görüntülerden şüphelinin izini süren ekipler, olaydan yaklaşık 5 gün sonra İnegöl’e bağlı Küçükyenice Mahallesi'ne giderek Murat S.'yi gözaltına aldı.

Jandarma Karakoluna götürülerek sorgulanan Murat S. ineği çaldığını itiraf ettiği öğrenildi. İneği daha önce de çaldığını söyleyen Murat S.'nin, "İneği kurbanlık olarak pazarda satmak istedim. Satamayınca da bir ortak bulup Kurban Bayramı'nda kurban olarak kestim. Etleri de kurban kesemeyen komşularına dağıttım" diye ifade verdiği öğrenildi. Jandarmadaki sorgulamanın ardından adliyeye sevk edilen Murat S. denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakıldı.

Seyfettin ARAS
DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P