banner1199

banner1197

Çanakkale'deki kokain operasyonu

Konteynerinde 293 kilo 524 gram kokain ele geçirilen Singapur bayraklı geminin gözaltındaki Ukrayna uyruklu kaptanı, Güney Afrika uyruklu ikinci kaptanı ve Rus başmakinisti adliyeye sevk edildi

YURT 15.05.2017, 18:30 15.05.2017, 18:28
Çanakkale'deki kokain operasyonu

 Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının koordinesinde, Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen uluslararası uyuşturucu kaçakçılığına yönelik çalışma kapsamındaki operasyonda yakalanan 3 kişi adliyeye sevk edildi.
Alınan bilgiye göre, Çanakkale Boğazı'ndan geçtiği sırada uyuşturucu bulunduğu ihbarı üzerine operasyon düzenlenen ve sonrasında yanaştırıldığı Kocaeli'deki Derince Limanı'nda yasal yükü muz gözüken konteynerde 293 kilo 524 gram kokain ele geçirilen Singapur bayraklı geminin gözaltındaki birinci kaptanı Ukrayna uyruklu B.D, ikinci kaptan Güney Afrika uyruklu R.W.S ile Rus uyruklu baş makinist V.L'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.
Çanakkale Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, daha sonra adliyeye sevk edildi.

Olay
Ekvador'dan yola çıkan ve yük alıp indirmek için değişik ülkelere uğrayan Singapur bayraklı gemi, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 11 Mayıs'ta narkotik ekiplerince Çanakkale Boğazı'nda durdurulmuştu.
Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının da destek verdiği operasyonda gemi kentte gerekli teçhizat ve uygun liman bulunmadığı için arama yapılmak üzere botlar eşliğinde Kocaeli'nin Derince Limanına götürülmüştü.
Ekvador'dan yüklenen ve yasal yükü muz gözüken konteynerde kolilerin arasına gizlenmiş 7 valizde piyasa değeri 59 milyon lira olan 293 kilo 524 gram kokain ele geçirilmişti.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P