banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Çanakkale'de 25 Şubat 2019 Pazartesi günü okullar tatil? Açıklama geldi

Çanakkale'nin yüksek kesimlerinde ve bazı ilçe merkezlerinde sabaha karşı başlayan kar yağışı etkili oluyor. Gökçeada, Çan, Bayramiç, Lapseki, Biga, Yenice, Eceabat ve Gelibolu'da ilçelerinde 25 Şubat Pazartesi günü okullar tatil edildi

YURT 24.02.2019, 17:10 28.03.2019, 22:39
Çanakkale'de 25 Şubat 2019 Pazartesi günü okullar tatil? Açıklama geldi

Çanakkale'nin yüksek kesimlerinde ve bazı ilçe merkezlerinde sabaha karşı başlayan kar yağışı etkili oluyor. Kentte 25 Şubat Pazartesi günü okullar tatil edildi.

Çanakkale'de il merkezi ve bazı ilçelerde fırtına ve kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, dünden beri devam eden fırtına ile yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Gökçeada, Çan, Bayramiç, Lapseki, Biga, Yenice, Eceabat ilçelerinde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi. 

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli, engelli personel ile hamile personel de idari izinli sayılacak.

Meteoroloji yetkilileri, Çanakkale genelinde kar yağışı beklendiğini aktararak, hava koşullarına karşı tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.

Gelibolu'da eğitime fırtına ve kar engeli
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği, Gelibolu'da yarın resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime bir gün ara verildi.
Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak. 
Daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ile Gökçeada, Çan, Bayramiç, Lapseki, Biga, Yenice, Eceabat ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirilmişti.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P