banner1199

banner1197

Çatılar uçtu, ağaçlar devrildi

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde sağanak yağmurun ardından sel oluştu. 5 köyün yolu tahrip oldu. Eskişehir'de ise çıkan fırtına çatıları uçurdu, ağaçları devirdi.

YURT 11.05.2017, 18:35 11.05.2017, 18:54
Çatılar uçtu, ağaçlar devrildi

Türkiye yazı beklerken, sonbaharı yaşıyor.

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde dün öğlen saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine kadar etkili olan sağanak yağmur sele neden oldu. 

İlçeye bağlı Sağın, Kırgıl, Bardaklı, Ormancık, Karasakal köylerüne giden köy yolları aşırı yağış nedeniyle tahrip oldu. Sel nedeniyle bölgeye il özel idaresi ekipleri sevk edildi. 

Yapılan çalışmalarda bazı köy yolları ulaşıma açıldı.

Eskişehir ve Bilecik'te ise fırtına etkili oldu.

Eskişehir'de saatteki hızı 70 kilometreye kadar ulaşan fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklarda yürüyen vatandaşlar fırtına nedeniyle zor anlar yaşadı. 

Kentte çok sayıda binanın çatısı uçtu, ağaçlar kökünden söküldü. Çatılardan kopan parçalar ve kırılan ağaç dalları park halindeki araçlara zarar verdi. 

Sebze üretiminden dolayı "Marmara'nın küçük Antalya'sı" olarak bilinen Bilecik'in Söğüt ilçesine bağlı köylerde, etkili olan lodos seraları vurdu. 

Yakacık Köyü Muhtarı Hüseyin Yıldırım,  iki gündür etkili olan lodosun seralara ve ekili ürünlere zarar verdiğini söyledi. 

Sera üreticisi Ali Erden de seraların rüzgarın şiddetiyle yıkılmaya ve naylonların yırtılmaya başladığını belirttti.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P