banner1198

banner1197

Cezaevinin çatısı uçtu! 81 kişi yaralandı

Amasya'nın Gümüşhacıköy İlçesi'ndeki Açık Cezaevi'nin çatısı şiddetli rüzgar nedeniyle uçarak avludaki mahkumların üzerine düştü. Olayda yaklaşık 20 kişinin yaralandığı belirtildi.

YURT 15.04.2016, 18:25 15.04.2016, 22:51
Cezaevinin çatısı uçtu! 81 kişi yaralandı

AMASYA'nın Gümüşhacıköy İlçesi'ndeki Açık Cezaevi'nin çatısı şiddetli rüzgar nedeniyle uçtu. Çatının o sırada avluda bulunan mahkumların üzerine düşmesi sonucu 20 kişi yaralandı. Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, "Şu an hala çatının altında kalan mahkumlar var. Ekipler onları kurtarmaya çalışıyor" dedi.

Olay bugün Amasya'nın Gümüşhacıköy İlçesi'nde meydana geldi. 5 bloktan oluşan Açık Cezaevi'nin çatısını şiddetli rüzgar nedeniyle uçtu. Mahkum koğuşlarının bulunduğu iki blokun sactan yapılan çatısı bu sırada uçup avluda bulunan mahkumların üzerinü düştü. Olay hemen sağlık ekiplerine bildirildi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İtfaiye ve sivil savunma ekipleri de bölgeye hareket etti. 20 yaralı Gümüşhacıköy ve Merzifon Devlet hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı. İlk belirlemelere göre 20 kişinin hastanede tedavi altına alındığı ifade edildi.

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, yaralıların hastaneye sevk edildiğini belirterek, "Ancak hala devrilen çatı altında kalan mahkum var. Onlarla ilgili kurtarma çalışmaları sürüyor. AFAD, belediye ve sağlık ekipleri yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan fırtına da sürüyor. Bu nedenle çatı altlarına çok fazla yaklaşamıyoruz" dedi.

Şehir merkezine yaklaşık 2 kilometre mesafere bulunan Gümüşhacıköy Açık Ceza İnfaz Kurumu geçen yıl Eylül ayında yapımı tamamlanarak hükümlü almaya başladı.

YARALI SAYISI 81 OLDU

Amasya'nın Gümüşhacıköy İlçesi'ndeki Açık Cezaevi'nin şiddetli rüzgar nedeniyle uçmasının ardından Vali İbrahim Halil Çomaktekin olay yerine gelerk incelemelerde bulundu. 750 mahkumun bulunduğu cezaevinde 81 kişinin yaralandığı belirtildi. Daha sonra Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi'ne geçerek yaralılar hakkında bilgi alan Vali Çomaktekin, burada yaptığı açıklamada yaralı sayısının 81'e yükseldiğini söyledi. 

Vali Çomaktekin, "Bugün 16.45 itibariyle Gümüşhacıköy İlçesi’nde bulunan Açık Cezaevi'nde üzüldüğümüz bir olay yaşandı. Aşırı rüzgardan kaynaklanan çatı uçması sonrasında alanda sayımları yapılan mahkum kardeşlerimizin üzerine düşen bu çatıdan dolayı olumsuz bir hadise yaşandı. Bu olaydan 81 mahkum arkadaşımız etkilendi. Fakat çok şüküğr çok ağır yaralılarımız yok. Çoğu mahkum kardeşlerimizin ayakta tedavileri yapıldı. Çoğu taburcu edildi. 10 kişinin durumu biraz ciddi ama hayati tehlikeleri yok. Çok şükür olayın en az hasarla atlatılması için devletin kurumlarına düşen görev en iyi şekilde icra edilmiştir. Hiçbir mahkum kardeşimiz mağdur edilmeyecek. Sayın Başsavcımız konuyu değerlendiriyor. Binanın durumu incelenecek. Bu konuda kusuru olanlarla ilgili gerekli hukuki işlemlerde yapılacaktır" dedi.  DHA

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P