banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Drone'lar kurbanlıkların peşinde

Kaçan kurbanlıklar ve onları yakalamaya çalışan sahipleri... Her kurban bayramında görmeye alışık olduğumuz manzaraların yaşanmaması için belediyeler kolları sıvadı. "Kurban yakalama timleri" oluşturdu. Drone destekli kurban yakalama timi bile var.

YURT 15.08.2018, 18:26

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan kurban bayramı nedeniyle drone destekli bir özel tim kurdu. 20 kişilik "kurban yakalama timi"nde veterinerler de yer alıyor.

Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, drone yardımıyla hayvanları yakalayacak olan ekibin yaklaşık 1 aydır hergün antrenman yaptığını söyledi.

20 kişilik kurban yakalama timi, kement ve uyuşturucu iğne atan tüfekler kullanıyor. Drone destekli tim, hayvanat bahçesinde tatbikat yapıyor.

Kurban yakalama timi kuran bir diğer belediye de Bursa merkezdeki Yıldırım Belediyesi. Her biri 2'şer kişiden oluşan 4 tim kuruldu. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, vatandaşlara belediyenin kurban kesim yerlerini önerdi.

Atış eğitimi alan ekipler, yakalama ipi, uyuşturucu iğne, maske ve eldivenlerle görev yapıyor. Özel tim, vatandaşların elinden kaçan kurbanlıklara anında müdahale ediyor.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P