banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Fırtınaya dayanamayan asırlık çınar ağacı devrildi

Tokat’ta fırtınaya dayanamayan asırlık çınar ağacı devrilirken, yüksek katlı bir binanın dış cephe kaplamaları sökülerek uçtu.

YURT 21.09.2015, 01:16 21.09.2015, 01:16
Fırtınaya dayanamayan asırlık çınar ağacı devrildi

 Tokat’ta akşam saatlerinde yağmurla birlikte başlayan fırtına maddi hasara yol açtı. Tarihi Meydan Camii avlusunda bulunan asırlık çınar ağacının bir kolu fırtınaya dayanamayarak gövdesinden kopmak suretiyle devrildi. Vatandaşlar saniyelerle olay yerinden kaçarak yara almadan kurtuldu. Cami avlusuna devrilen çınar ağacı üzerine düştüğü birkaç ağacı daha devirdi. Bayram Ali Kahraman, kısa süreli fırtına nedeniyle bir anda havanın karardığını ve korku dolu anlar yaşadıklarını kaydetti. Rüzgarla birlikte devrilen ağacın altında kalkmaktan son anda kurtulduğunu ifade eden Kahraman, tek tesellilerinin herhangi birinin yaralanmaması olduğunu söyledi.
Öte yandan, Yazıcıoğlu Mahallesi'nde bulunan yüksek katlı bir binanın dış cephe kaplamaları rüzgara dayanamadı. Rüzgarla birlikte binadan kopan parçalar park halinde araçların üzerine düştü. Her iki olay da maddi hasarla atlatıldı.

NURHAN İÇMEZ
İHA

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P