banner1199

banner1197

Gezi teknesi alabora oldu, 11 kişi ölümden döndü

YALOVA'da koyları gezmek için kiraladıkları tekne ile denize açılan aralarında bebek ve çocuklarında bulunduğu 11 kişi teknenin alabora olması sonucu ölümden döndü.

YURT 22.09.2015, 00:38 22.09.2015, 00:39
Gezi teknesi alabora oldu, 11 kişi ölümden döndü
Teknedekiler, yüzerek ve çevreden gelenler tarafından kurtarılırken, duran kalbi masaj ile çalıştırılan 5 yaşındaki Reyhan Kara yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.

İstanbul'da yaşayan ve kurban bayramı nedeniyle 9 günlük tatili fırsat bilen 4 aile Yalova'nın Çınarcık İlçesi Kocadere Beldesi'nde dinlenmek istedi. Kiraladıkları 6 metrelik tekneye binen Mehmet Çiftçi, Emine Çiftçi, Sevgi Çiftçi, Selçuk Çiftçi, Nebiye Öztürk, Firdevs Öztürk, Yağız İleri ile çocukları 3 aylık Öykü Ermek, 5 yaşındaki Arda Ermek ve Reyhan Kara ile 6 yaşındaki Furkan Öztürk ile denize açıldılar. Sahilden 100 metre uzaklaşan tekne dalgalar nedeniyle batma tehlikesi geçirince panik yapan 3 kişi yardım istemek için denize atlayıp yüzerek sahile gitmek istedi. Bu sırada su alan tekne alabora olunca teknede bulunan diğer kişiler çocukları da yanlarına alarak yüzerek sahile çıkmak istedi. Bu kişilerden bazıları çevreden gelen balıkçılar tarafından kurtarılırken, teknenin altında kalan Reyhan Kara ise bir süre sonra bulundu. Duran kalbi sahilde masaj ile çalıştırılan Reyhan Kara, Çınarcık Devlet Hastanesi'ne götürülüp, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

HASTANEDE ÖLDÜ

Yalova'da koyları gezmek için kiralanan ve denizde alabora olan teknenin altında kalıp kalbi duran 5 yaşındaki Reyhan Kara, tedaviye alındığı Çınarcık Devlet Hastanesi'nde doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı.

Süheyla GÖZDERELİLER
DHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P