banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Görgü tanığı Ankara’daki korkunç kazayı anlattı: Kaldırım boyunca insanları altına aldığını gördüm

Ankara'da Dikimevi'nde freni boşalan belediye otobüsünün durağa dalması sonucunda çok sayıda ölü olduğu belirlendi. Görgü tanığı olay anını ise, "Kaldırım boyunca insanlara vurdu, gitti" şeklinde anlattı.

YURT 01.10.2015, 14:28 01.10.2015, 14:34
Görgü tanığı Ankara’daki korkunç kazayı anlattı: Kaldırım boyunca insanları altına aldığını gördüm

Olay anında orada olan bir görgü tanığı, "Kaldırım boyunca insanları altına aldığını gördüm" dedi.  

Görgü tanığı olay anında olanları NTV canlı yayınında şu şekilde anlattı:  

"Duraktaydım. Kaldırıma geldim, asfalta indim. Otobüsün, Ankaray'ın girişinden kaldırım boyunca insanları altına aldığını gördüm. 200-300 metreyi kaldırımda kat etti. Otobüsün altında 7-8 kişi ön tarafya 4 kişi arka tarafta olduğunu tahmin ediyorum. Kaldırımda ölü insanlar vardı. Kaldırım boyunca insanlara vurdu, gitti. Sadece vurduğunu gördük, ses falan olmadı. Fren patlaması olabilir, başka bir şey olabilir. Kaldırıma çıktım, görüntüler aldım. O arada ekipler geldi, ambulanslar geldi. Zaten bizi yaklaştırmadılar."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
Onur Beşpınar 4 yıl önce
Ağır araçlarda fren sistemi ters çalışır. Arabalarda fren patlaması sonucunda fren boşalır tutmaz ancak ağır araçlarda (otobüs , kamyon vs..) fren tamamen klitlenir ve fren hidroliği boşalsa bile o aracın tüm frenleri disklere yapışır ve aracı durdurur. Fren patladı ya da şöför kalp krizi geçirdi yalanına sarılacaklar gene olan yine vatandaşa ve ailelerine olacak.
Adsiz 4 yıl önce
Halk otobusleri iyi bakimdan gecirilmiyor.sofordede sorun var
Halkin ustune dogru gitmis
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P