banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

İki çocuk itfaiye tarafından son anda kurtarıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, önceki gün Perilikaya Mahallesi’nde çıkan yangına anında müdahale ederek iki çocuğun yanmasını son anda önledi.

YURT 15.09.2015, 14:14 15.09.2015, 14:15
İki çocuk itfaiye tarafından son anda kurtarıldı
 Edinilen bilgiye göre, Perilikaya Mahallesi 4 Nolu sokakta bulunan bir evden yangın ihbarı alan itfaiye ekipleri, hemen olay yerine intikal etti. Evin avlusunda bulunan maddelerin yanması sonucu çıkan yangını söndüren ekipler, içeride bulunan Suriye uyruklu iki çocuğu da dışarı çıkarttı. Yaklaşık 4 yıldan buyana Suriye’deki akrabalarını göremeyen Cemal ile Döne Türk çifti, akraba ziyareti için Suriye’ye gitti. Çocukları Ammar (9) ile Ömer’i de (6) halaları olan Zekiye Türk’ün yanına bıraktı.
Çocukların halası Zekiye Türk ise olay günü rahatsızlanan eltisini ziyarete gitti, giderken de çocukları evde bıraktı ve kapıyı üzerine kilitledi. Üst katın avlusunda oyun oynayan çocuklar yangın çıkarttı. Bir anda evi saran dumanların arasında kalan çocuklar zehirlenme ve yanma tehlikesi yaşadı. Çocukları itfaiye ekipleri kurtardı. Hastanede tedavileri yapılan çocukların durumlarının iyi olduğu açıklandı.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P