banner1198

banner1199

banner1197

İstanbul'da mühürlü binada fidye operasyonu

İSTANBUL’da yıkılacağı için mühürlenen bir binada insanlar bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri bir kaçırma ve fidye isteme olayını ortaya çıkardı. Metruk binanın içinde 150 bin dolar fidye için iki gündür rehin tutulan Yemen uyruklu M.A.'yı (44) kurtarılırken evde bulunan iki şüpheli gözaltına alındı. Daha sonra bir kişinin daha gözaltına alınmasıyla sayıları 3’e yükselen şüphelilerin ayrıca kendilerine polis süsü vererek Afganistan uyruklu bir başka kişiyi de zorla alıkoydukları para ve pasaportunu aldıkları ortaya çıktı. Mağdurlar tarafından teşhis edilen şüpheliler adliyeye sevk edildi.

YURT 23.04.2016, 11:30 23.04.2016, 16:40
İstanbul'da mühürlü binada fidye operasyonu
ZABITA GÖRDÜ POLİS YAKALADI

Fatih’te zabıtaya gelen “Yıkılacağı için tahliye edilen ve mühürlenen bir binada insanlar olduğu” ihbarını değerlendiren ekipler söz konusu binaya gitti. Kapısı kilitli olan binaya çilingir yardımıyla giren zabıta ekibi içeride 3 kişiyle karşılaştı. İçerdeki kişilerden birinin ellerinin bağlı olması üzerine polise haber verildi. Olay yerine gelen polis ekipleri elleri bağlı tutulan Yemen uyruklu M.A.’yı kurtarırken yanında bulunan 2 kişiyi gözaltına aldı. Daha sonra olayla ilgili bir kişi daha yakalandı

ŞÜPHELİLERİN ÇOK SAYIDA POLİSE GELİŞ KAYITLARI ÇIKTI

Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüpheliler Davut B. (32), Hacı K. (22) ve Fırat İ. (24) Gasp Büro Amirliği'nde sorguya alındı. Şüphelilerin daha önceden çeşitli tarihlerde uyuşturucu kullanmak, ruhsatsız silah buldurmak, sahte para, hırsızlık, terör örgütüne üye olmak gibi suçlardan çok sayıda polise geliş kayıtları bulunduğu öğrenildi. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada ise bir adeta tüfek, çok sayıda fişek, oyuncak tabancalar ve telsiz ele geçirildi.

FİDYE İSTEMİŞLER ZORLA TUTMUŞLAR

Gasp Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelilerin M.A.’yı kaçırarak iki gün boyunca metruk binada rehin tuttukları ve ailesinden 150 bin dolar para istedikleri öğrenildi. Yapılan soruşturmada ayrıca şüphelilerin Afganistan uyruklu M.A.'yı (37) da Fatih, Kalender sokak üzerinde zorla soktukları başka bir binada bir süre alıkoydukları 1200 lira parası ile pasaportuna el koydukları tespit edildi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Poliste sorgulanan şüphelilerin kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi. Mağdurların ise şüphelileri teşhis ettiği öğrenildi. Şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P