banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

İstanbul'da sağanak yağış hayatı felç etti! Meteoroloji: Metrekareye 50 kilo yağış...

YURT 12.09.2015, 11:54 12.09.2015, 11:55
İstanbul'da sağanak yağış hayatı felç etti! Meteoroloji: Metrekareye 50 kilo yağış...
Meteoroloji'den yapılan açıklamada şunlar denildi:

"Yurdumuzun kuzey kesimlerinin, Cumartesi Balkanlar üzerinden gelecek serin havayla birlikte yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

12.09.2015 Cumartesi günü yurdun kuzey kesimlerinin çok bulutlu, Trakya, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Bolu, Düzce, Bartın, Karabük, Çankırı, Çorum, Sinop ve Kastamonu’da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olacağı bekleniyor.

Marmara’nın Kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz ile Çankırı ve Çorum çevrelerinde beklenen yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların sebep olacağı ani sel, su baskını, dolu, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

13.09.2015 Pazar günü yağışlı sistemin, Marmara’nın doğusu ve Karadeniz bölgesi ile Sivas, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde etkili olması ve önümüzdeki hafta ise Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesimlerinde kısa süreli sağanak geçişlerine neden olması ve diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir.

Yağışlı sistem ile birlikte mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Cumartesi günü yurdumuzun batı, Pazar günü ise kuzey ve iç bölgelerinde azalacağı ve önümüzdeki hafta ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bu hafta boyunca Doğu Akdeniz’de yoğun olmak üzere Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde görülen atmosferdeki tozun etkisini azaltmasına rağmen hafta sonunda da görüleceği tahmin ediliyor.METEOROLOJİ'DEN UYARI: METREKAREYE 21 İLE 50 KİLO YAĞIŞ

Cumartesi günü İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Bolu, Düzce, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Çorum ve Çankırı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışın oluşturabileceği sel, su baskını, yıldırım, heyelan, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."


ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P