banner1199

banner1197

İstanbul’da 2 buçuk milyonluk uyuşturucu operasyonu

İstanbul Fatih’te Arnavutluk, Kosova ve Fas’tan getirildiği öğrenilen ve piyasa değeri yaklaşık 2 milyon 770 bin TL olan uyuşturucu madde ele geçirildi.

YURT 15.04.2016, 14:03
İstanbul’da 2 buçuk milyonluk uyuşturucu operasyonu

Son zamanlarda kullanımı hızla yaygınlaşan ve Bonzai kadar tehlikeli ve ölümcül olduğu belirtilen Scank adlı (Marihuana ve Sentetik karışımı) uyuşturucu maddenin Arnavutluk ve Kosova’dan, sosyete sigarası diye tabir edilen Maruk adlı uyuşturucu maddenin ise Fas’tan İstanbul’a çeşitli vasıtalar kullanılarak getirildiği bilgisi üzerine jandarma harekete geçti. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nca başlatılan çalışmalar kapsamında uyuşturucu maddenin Fatih’te bir adrese getirildiği belirlendi. Jandarma ekipleri evde yaptıkları aramalarda piyasa değeri 250 bin TL olan 770 gram Kokain, piyasa değeri yaklaşık 217 bin TL olan ve halk arasında ’’sosyete sigarası’’ olarak tabir edilen 2 bin 386 gram Maruk, piyasa değeri yaklaşık 250 bin TL olan 8 bin 230 gram Scank, piyasa değeri yaklaşık 1 buçuk milyon olan 42 bin adet Sentetik Uyarıcı Hap olmak üzere yaklaşık piyasa değeri toplam 2 milyon 770 bin TL olan uyuşturucu madde ele geçirildi. Operasyon anı ise jandarma kamerası tarafından kaydedildi.
Yapılan operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme Timlerince, uyuşturucu olduğu değerlendirilen madde titiz bir çalışma sonucunda incelenmek üzere Kriminal Laboratuvara gönderildi. Gözaltına alınan şahıs, hakkında “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan düzenlenen suç dosyası ile çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nca uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında son bir yıl içerisinde yapılan operasyonlar ile 75 bin 246 gram Eroin, 45 bin 773 gram Scank, 928 gram Kokain, 47 bin 839 sentetik hap, 3 bin 233 kök kenevir ele geçirildi.

İHA

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P