banner1199

banner1197

İzmir’in kıyı ilçeleri daha mutlu olacak

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Rifat Mutlu, İzmir’in kıyı ilçeleri olan Seferihisar ve Narlıdere’de esnafı ziyaret ederken, Güzelbahçe’de ise Yarımada Güçbirliği Derneği ile buluştu. Vatan Partisi MKK Üyesi ve eski Güzelbahçe Kurucu Belediye Başkanı Hülya Yarbuz’un da katıldığı buluşmada Güzelbahçe’nin sorunları tartışıldı. Mutlu, Güzelbahçe için yapacaklarını anlattı

YURT 25.03.2019, 15:04 25.03.2019, 15:07
İzmir’in kıyı ilçeleri daha mutlu olacak

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Rifat Mutlu, seçime sayılı günler kala ilçe ilçe dolaşmaya devam ediyor. Mutlu, bu kez ise bir gününü İzmir’in kıyı ilçeleri olan Seferihisar, Güzelbahçe ve Narlıdere’ye ayırdı.

Mutlu, programı doğrultusunda ilk olarak Vatan Partisi Seferihisar Belediye Başkan Adayı Veli Bozkaya ile birlikte Seferihisar esnafını tek tek dolaşarak onların sorunlarını dinledi. Mutlu, ranta mahkum edilen Seferihisar’ı üretimin merkezi olan bir kıyı ilçesi haline getireceklerini söyledi. Mutlu, Seferihisar’dan sonra Güzelbahçe’ye geçerek Yarımada Güçbirliği Derneği’ni ziyaret etti. Vatan Partisi Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Cengiz Erşen ve Vatan Partisi MKK Üyesi Güzelbahçe Eski Kurucu Belediye Başkanı Hülya Yarbuz ile birlikte yapılan ziyarette Mutlu, Güzelbahçe’nin sorunlarını bir de dernek yönetiminden dinledi. Vatan Partisi’nin Güzelbahçe için yapacaklarını anlattı. Kıyı ilçelerde Mutlu’nun son durağı ise Narlıdere oldu. Vatan Partisi Narlıdere Belediye Başkan Adayı İsa Şenol ile birlikte Narlıdere esnafını ziyaret eden Mutlu’nun yaşlı bir vatandaşın elini öpmesi dikkat çekti. Mutlu, bir kez daha yaşlılara ve dezavantajlı gruplara öncelik vereceğini vurguladı.

“İzmir’e deniz getireceğiz” sloganıyla hareket eden Mutlu’nun İzmir körfezi ile ilgili projelerinin yanı sıra kıyı ilçeler için vaad ettiği başka projeler de bulunuyor.

Mutlu’nun kıyı ilçeler için dikkat çeken projeleri:

“İzmir’in Urla, Dikili, Seferihisar, Foça gibi ilçelerindeki deniz ve iç sularında bilimsel yöntemler kullanılarak, ekolojik yapıya uygun olarak yetiştiricilik teşvik edilecek. Böylece bölge insanına yeni istihdam alanı açılacak.

İzmir’in tüm plajları halka ücretsiz olacak ve bütün plajlar, mavi bayrak standartlarına uygun hale getirilecek. Yurttaşların bu plajlara toplu taşıma araçlarıyla gelerek günübirlik faydalanması sağlanacak.

Balıkçı barınakları, balıkçıların ihtiyacına uygun hale getirilecek.

Su ürünleri kooperatifleri kurulacak ve var olan kooperatifler güçlendirilecek”

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P