banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Kardeşliğin sofrası Kırklareli'de kuruldu

Geçtiğimiz sene halkın ruhu olan Gezi Parkı olayları sırasında kurulan ve halkın kardeşçe yemeklerini paylaştıkları bir etkinlik olan Kardeşliğin Sofrası 15 Temmuz Salı günü Kırklareli’nde kuruldu. Kırklareli Karaumur Caddesi üzerinde toplanan halk ekmeklerini de paylaşarak, diğer illere örnek oldular.

YURT 16.07.2014, 18:00 16.07.2014, 17:06
Kardeşliğin sofrası Kırklareli'de kuruldu

Geçtiğimiz sene halkın ruhu olan Gezi Parkı olayları sırasında kurulan ve halkın kardeşçe yemeklerini paylaştıkları bir etkinlik olan Kardeşliğin Sofrası 15 Temmuz Salı günü Kırklareli’de kuruldu. Kırklareli Karaumur Caddesi üzerinde toplanan halk ekmeklerini de paylaşarak, diğer illere örnek oldular.

31 Mayıs 2013’te başlayan ve 8 fidanımızı kaybettiğimiz Gezi Parkı Direnişi sırasında düzenlenen Kardeşliğin Sofrası, 15 Temmuz Salı günü Kırklareli Karaumur Caddesi’nde düzenlendi. Cadde üzerine örtü seren halk, yanlarında getirdikleri yiyecekleri paylaşarak kardeşliğin ve Gezi ruhunun ölmediğini bir kez daha gösterdiler. “Gelin her gün havamızı, suyumuzu paylaştığımız dünyada soframızda ekmeğimizi de paylaşalım.” sloganı ile sosyal medya üzerinden örgütlenen halk, Kırklareli’nin örnek alınacak bir yer olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Gezi Parkı olaylarında Kırklareli’de yaşayan her üç kişiden birine dava açılması, Gezi ruhunun hala devam ettiğinin göstergesi durumuna geliyor. Kardeşliğin Sofrası'na katılan halk ”Biz Gezi'de böyle gördük. Gezi ruhunun devamı olan birlik ve kardeşliğin sembolü olan Yeryüzü Sofraları'nın bir örneğini de bu akşam Kırklareli'de gerçekleştiriyoruz.” diyerek Kırklareli’de Gezi Parkı Direnişinin ruhunu her zaman yaşatacaklarını ifade ettiler.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P