banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Kırklareli'nin bazı ilçelerinde okullar tatil! Kırklareli'nde okullar tatil mi? Tekirdağ'da okullar tatil mi? Trakya'da kar yağışında son durum... Kırklareli Valiliği ve Tekirdağ Valiliği'nden açıklama geldi mi? 

Kırklareli okullar tatil mi? Tekirdağ okullar tatil mi? Kar yağışı ne kadar sürecek? Trakya'da yoğun kar yağışı ne zaman sona erecek?

YURT 07.01.2020, 10:16 07.01.2020, 10:42
Kırklareli'nin bazı ilçelerinde okullar tatil! Kırklareli'nde okullar tatil mi? Tekirdağ'da okullar tatil mi? Trakya'da kar yağışında son durum... Kırklareli Valiliği ve Tekirdağ Valiliği'nden açıklama geldi mi? 

Kırklareli ve Tekirdağ'da kar ve tipi yaşamı olumsuz etkiliyor. Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu Kırklareli'nde iki gün önce başlayan ve şiddetini arttıran kar yağışı devam ediyor. Kar kalınlığı Demirköy ilçesinin Mahyatepe mevkisinde 40 santimetreye ulaştı.Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı kara yolunda biriken kar ve buzlanma nedeniyle bazı araçlar ilerlemekte güçlük yaşıyor. Zaman zaman tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri, yağışın etkili olduğu bölgelerde çalışma yaptı. Kent merkezinde de zaman zaman hızı saatte 40 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin çatıları uçtu. İş yerlerinin önündeki masa ve sandalyeler devrildi, inşaat halindeki bazı binaların zemin katlarındaki camlar kırıldı. Kuvvetli rüzgarın enerji nakil hatlarına verdiği zarar nedeniyle Demirköy ilçesinde 5 köye elektrik verilemiyor.

Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Tekirdağ'da da kar yağışı başladı.Sabah erken saatlerde şehir merkezinde başlayan kar yağışı, Kapaklı ve Çerkezköy ilçeleri ile Hayrabolu ve Malkara ilçelerinin yüksek kesimlerinde etkili oluyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, yolların kapanma ihtimaline karşı hazır bekletiliyor. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürücüleri uyarıyor.

KIRKLARELİ'NDE NEREDE OKULLAR TATİL? 

Kırklareli Valiliğince yapılan açıklamada yoğun kar ve buzlanma sebebiyle Demirköy ilçesinde tüm okullarda Vize İlçesinde ise taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Kırklareli Valiliği, “Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle O7 Ocak 2020 salı günü Demirköy ilçemizde tüm okullarımızda ve Vize ilçemizde sadece taşımalı eğitime 1 (bir) gün ara verilmiştir. Ayrıca kamu çalışanı engelli ve hamile personellerde aynı gün idari izinlidir” açıklamasını yaptı.


ulusal.com.tr

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P